Kasa prezesa

20 kwietnia 2018 r.

 

Kasa prezesa

 

  Ostatnio w kraju zamieszanie w temacie nagród pobranych przez ministrów. Barański plus jego dwaj kolesie z zarządu SM Pojezierze muszą się śmiać z powyższego, w tym z ekspiacji, które muszą podejmować ministrowie. Chłopcy z zarządu już dawno temu ustawili sobie oscylator ekonomiczny wyprowadzania pieniędzy od spółdzielców. Oscylator działa świetnie. Do wyprowadzania pieniędzy przyczyniają się wierni członkowie rady nadzorczej wywodzący się z „kamienicy wybrańców” ul. Kołobrzeskiej 7a, plus członkowie rady tzw. pożyteczni idioci. Barański i spółka podsunęli kiedyś radzie regulamin swojego wynagradzania, w którym określili swoje premie kwartalne jako 50 % podstawy wymiaru. Tego, że podstawą wymiaru jest wynagrodzenie z kwartału, jakoś nikt nie zauważył, a obecnie nikt nie wie/nie pamięta. Tym samym chłopcy z zarządu co kwartał podsuwają wyżej opisanym do zatwierdzenia swoje „skromne” premie w wysokości zaledwie 50 % wymiaru, inkasując w ten sposób co kwartał dodatkowo półtorej pensji. W ten sposób Barański w 2010 r. wyprowadził ze spółdzielni 360.000 zł jako swoje wynagrodzenie. Powyższe nie przeszkadzało mu w 2011 r. stając przed Sądem karnym - w sprawie o utajnianie swoich zarobków -  mówić, że zarabia „zaledwie” paręnaście tysięcy miesięcznie. Tak naprawdę zarabiał 20.000 zł miesięcznie, a co kwartał brał 30.000 zł premii. W ten sposób robiło się naprawdę fajnie - 30.000 zł miesięcznie. Oczywiście powyższe to już historia. Potem przyszły lata wytężonej pracy, żeby zbudować sobie i koleżkom budynki na gruntach spółdzielczych; plus inflacja; plus „apetyt rośnie w miarę jedzenia”; plus jeszcze lepiej zblatowana rada nadzorcza; plus powstanie tzw. rynku pracownika – a o takich wspaniałych pracowników jak Barański naprawdę trudno (nie może tego przekreślić nawet fakt, że podczas sprowadzania go w 2005 r. do SM przez koleżankę Olgę Mokrą był faktycznie bezrobotny). To wszystko prowadzi do wniosku, że po 8 latach od wyżej opisanych zarobków, aktualne zarobki muszą być wyższe.       

  Dlatego tak Barański, jak i jego wiceprezesi Chodor i Mróz muszą się naprawdę obśmiewać z wynagrodzeń ministrów i z tego, co ich spotyka w opinii społecznej.

  Warto zarobki spółdzielczych bonzów zestawić z wynagrodzeniami osób piastujących w Olsztynie ważkie, publiczne funkcje. Prezesi miejskich spółek zarządzających nieruchomościami (ZBK) zarabiają po ok. 7000 zł. Prezes  Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. zarabia miesięcznie 7.500 zł

http://pisolsztyn.org.pl/wp-content/uploads/2017/09/Interpelacja-odpowiedz..pdf

 

  Działalność OTBS sp. z o.o. nie sposób uznać za mniejszą lub mniej odpowiedzialną dla osób nią zarządzających. Wręcz przeciwnie. Na dzień 30.06.2015 r. OTBS posiada 38 budynków oraz administruje 140 Wspólnotami Mieszkaniowymi. Ponadto OTBS zajmuje się budową nowych mieszkań dla naprawdę potrzebujących.

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0ahUKEwigm_Cw6MjaAhVCMZoKHV9zCngQFgg-MAQ&url=http%3A%2F%2Fbip.olsztyn.eu%2Fbip%2Fplik%2F312940%2F%2F%2F%26id%3D312940&usg=AOvVaw2cRI561hCDXktPw7IYuBu1

 

  W Olsztynie funkcjonuje ponadto bardzo wielu innych administratorów wspólnot mieszkaniowych, którzy za niewygórowane kwoty potrafią administrować czasami nawet 200 wspólnotami.

  W SM Pojezierze jest 148 bloków. Zarządzanie nimi w formule przymusowej przez Barańskiego i spółkę. Spółdzielcy muszą im płacić – miejsca na negocjacje nie ma. Do tego dochodzą przychody z majątku spółdzielczego przejadane przez wierchuszkę. Ponadto spółdzielcy muszą codziennie z niepokojem czekać na kolejne pomysły prezesa dotyczące kolejnego przywłaszczenia spółdzielczych nieruchomości.     

  Do SM Pojezierze dorwały się leśne dziadki i ją doją. Nie muszą się nikomu tłumaczyć, za nic wstydzić, czy oddawać pieniędzy na Caritas. Pójdźcie jeszcze, drodzy spółdzielcy, na Walne Zgromadzenie i spróbujecie poruszyć, któryś z ważkich tematów - np. w/w wynagrodzeń lub wyprowadzanych nieruchomości. Mocne przeżycia, z butą i biegającym z mikrofonem Barańskim, pewne na 100 % … 

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions