IM SŁABSZE PAŃSTWO, TYM WIĘCEJ OSZUSTWA

20 lipca 2015 r.

 

Im słabsze państwo, tym więcej oszustwa.

 

 

  Poznaliśmy dzisiaj nowe oblicze prezesa doktora Wiesława Barańskiego.

 

   W dniu 20 lipca 2015 r. o godz. 9.30 w biurze PiS ul. Dąbrowszczaków 10 w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pana Posła Jerzego Szmita oraz Pana dra Wiesława Barańskiego na temat: „Fatalna sytuacja producentów owoców miękkich - monopolistyczna pozycja skupujących skutkująca dramatycznie niskimi cenami. Brak reakcji rządu PO-PSL.”

 

http://www.pisolsztyn.org.pl/index.php/47-aktualnoci/2735-konferencja-prasowa-posla-jerzego-szmita-z-udzialem-dra-wieslawa-baranskiego

 

  Prelegentem był sam prezes Barański. Przedstawiciele NaszegoPojezierza Maciej Janowski i Wiesław Szmidt udali się na w/w konferencję. Nie interesują nas co prawda wywody prezesa o jego porzeczkach, na których nieszczęśliwie nie może zarobić. Korzystając z okazji chcieliśmy poruszyć parę kwestii spółdzielczych – sobiepaństwa pana prezesa i grabienia gruntów spółdzielczych.

        Dostrzegliśmy jakiś romans Barańskiego z PiS-em. Już 8 czerwca 2015 r. dostrzegliśmy obecność Barańskiego na spotkaniu członków komitetu honorowego Andrzeja Dudy. „Po zwycięskiej kampanii prezydenckiej szacowne grono przedstawicieli nauki, biznesu i kultury zebrało się aby przedyskutować i wskazać pomysły na wsparcie eksperckie i merytoryczne w naszym regionie Prawa i Sprawiedliwości i szeroko rozumianej zjednoczonej prawicy.”

 

http://www.pisolsztyn.org.pl/index.php/powiat-olsztyski/2638-spotkanie-czlonkow-komitetu-honorowego-andrzeja-dudy

 

       Na zdjęciu poniżej widzimy prezesa Barańskiego w w/w szacownym gronie.

 

           

   Wieść gminna niesie, że prezes Barański zamarzył o startowaniu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Chcieliśmy więc sprawdzić u źródła i na w/w konferencji wprost zapytaliśmy pana posła Jerzego Szmita, czy przewiduje wprowadzić Barańskiego na listy PIS. Otrzymaliśmy odpowiedź, że listy będą dopiero formułowane, że na razie nie wiadomo itp. Nie otrzymaliśmy jednocześnie zaprzeczenia dla powyższego. Kolejne pytania, które zadaliśmy: jak poczynania prezesa Barańskiego na majątku SM Pojezierze mają się do Prawa i Sprawiedliwości; czy poseł Szmit nie obawia się, że jak prezes Barański np. dostanie się do Sejmu, to w swoim interesie nie będzie torpedował prac nad reformą prawa spółdzielczego; jak pogodzić fakt, że poseł Szmit jest członkiem nadzwyczajnej komisji ds. reformy prawa spółdzielczego, której celem jest ukrócenie patologi w spółdzielczości, a jednocześnie przestaje z człowiekiem, który jest źródłem w/w patologi ? Odpowiedzi na powyższe od posła nie dostaliśmy. Od Barańskiego usłyszeliśmy kilkanaście zwyczajowych inwektyw. Pan poseł Szmit grzecznie wyjaśnił, że tematyka konferencji dotyczy owoców miękkich, a nie spółdzielczości. Jednocześnie w odpowiedzi na nasze pytanie, dotyczące tego kiedy będzie konferencja w temacie spółdzielczości, oświadczył, że będzie w przyszłości, i że będziemy mogli w niej uczestniczyć. Na tym nasze spotkanie się skończyło. W sumie zostaliśmy grzecznie wyproszeni. Pozostało paru dziennikarzy, bardzo zapewne zainteresowanych porzeczkami Barańskiego. Po naszym wyjściu o spółdzielczości nie padło ani słowo – jak się wyraził po konferencji dziennikarz TVP Olsztyn - „ani grama”.

           

   Skąd taki zgrabny tytuł naszego artykułu  - „Im słabsze państwo, tym więcej oszustwa” ? Z ust samego prezesa Barańskiego, które to zdanie wypowiedział na konferencji. Jakże trafny bon mot ! Im słabsze państwo, tym więcej oszustwa – w szczególności w spółdzielczości mieszkaniowej. 

    Jeżeli jest tak, że dzisiejsza konferencja to był wstęp do kampanii wyborczej Barańskiego, to musi on się pogodzić z tym, że NaszePojezierze będzie „z nim razem” od początku do samego końca kampanii.

 

 

 

LINK do art. w EXPRESS.OLSZTYN.PL

Prezes Pojezierza w roli eksperta od owoców miękkich i orędownika uczciwości

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/prezes-pojezierza-w-roli-eksperta-od-owocow-miekkich-i-oredownika-uczciwosci

 

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions