Bracia bliźniacy ?

18 grudnia 2019 r.


Bracia bliźniacy ?


     „Chciwość jest naprawdę "grzechem głównym" – jej leczenie w dorosłym życiu jest trudne i długotrwałe.”
„Jeśli chciwość owładnie czyimś życiem, sprawia, że staje się ono coraz bardziej nieszczęśliwe, jest gonitwą za iluzją i przynosi rozpacz. Chciwa osoba nigdy bowiem nie dostanie tego, czego pragnie, bo ona pragnie ciągle "więcej".”

Pisaliśmy o tym prawie dokładnie rok temu. Jakże przenikliwie przewidziane, kolejne złodziejstwo kanalii Barańskiego ! Już rok temu wiedzieliśmy, który złodziej i gdzie będzie kradł !

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2018/227-ksiaze-baranski-nowy-blok-przy-ul-zolnierskiej

     Wracamy jednak do psychologii. Na początek zestawienie portretów:

     Jakże podobne, dwa chciwe dziadki. Jakże wielu z nas dostrzegło te przedziwne podobieństwo. Jakieś pokrewieństwo czy wybryk natury ? A może pokrewieństwo dusz ? Chyba to ostatnie. Chociaż z tą duszą, to jednak przeszacowanie. Można być chciwym na wiele rzeczy: pieniądze, poklask, władza, sława. To ich łączy, choć żyją w niesławie. Temat godny pracy habilitacyjnej. Skupiamy się na epilogu tych karier. Ten z prawej schował się obecnie w tzw. Trybunale Konstytucyjnym. Ten z lewej kupił sobie dużą szafę, w której chowa się w swoim gabinecie przy ul. Kołobrzeskiej przed wszelkiej maści dziennikarzami. Mamy informacje z potwierdzonych źródeł, że jak pojawia się jakikolwiek dziennikarz w SM Pojezierze, to Barański wchodzi do szafy i udaje, że go nie ma. Wcześniej cham musiał np. dziennikarkę TVP walić drzwiami. Teraz spokojnie wchodzi do szafy, bierze bezdech, a sekretarka pokazuje, że w gabinecie go nie ma. Spółdzielcy dostarczyli nam też zdjęcia Barańskiego jadącego do tzw. pracy na Kołobrzeskiej. Lexus zostaje w garażu na Brzezinach. Przyjeżdża po niego teraz codziennie pracownik jedną z osławionych Toyot i wiezie dziadka do pracy. Potem też go odwozi. W ten sposób Lexus nie stoi pod SM – dowód, że prezesa nie ma. Ponadto ustaliliśmy, że Barański już od miesiąca nie przychodzi na zakupy do osiedlowego sklepu. Wcześniej chodził regularnie ze swoją patologiczne uśmiechniętą fizjonomią. Teraz na zakupy wysyła samotną żonę. Na marginesie, mamy też informację, że całe nakłady gazetki „Twojego Kuriera Olsztyńskiego” ktoś regularnie ze sklepu na Brzezinach wykrada. Okazuje się, że okradanie spółdzielni to nie jest sama przyjemność. Pojawiają się konsekwencje psychosomatyczne lub inne związane z psyche.

     Koniec gadania. Zapraszamy na film z udziałem tego z prawej. Film jest jednak zupełnie uniwersalny. Do tego z lewej pasuje jak ulał – wszak to prawie bliźniaki.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions