UCZCIWE SPÓŁDZIELNIE

5 czerwca 2020 r.

 

Uczciwe spółdzielnie

 

  SM „Służew nad Dolinką” od lat prowadzi nowoczesną działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami, rozbudowuje swoje niezwykle atrakcyjnie zlokalizowane zasoby i planuje kolejne inwestycje. To jedno z najlepszych do zamieszkania miejsc w stolicy i przykład skutecznego zarządzania (…) Pionierskie rozwiązania w tej kwestii stały się wzorem do naśladowania dla innych. Konsekwentnie inwestuje: od 2003 r. wybudowała 5 budynków mieszkaniowych z funkcjami usługowymi i garażami. (…) Najnowszym przedsięwzięciem jest inwestycja „Sonata nad Dolinką”, na którą składają się 142 mieszkania i ponad 200 miejsc parkingowych z częścią usługową przeznaczoną m.in. na opiekę medyczną dla mieszkańców osiedla. Ceny mieszkań kształtowały się w okolicach 12–13 tys. zł/m2, a sprzedaż przebiegła bezproblemowo. (…) Zyski z inwestycji przeznaczane są na remonty istniejących zasobów, tworzenie przestrzeni publicznej typu Górki Służewskie, fontanny, przestrzeń plenerową dla dzieci, place zabaw. – Inwestycje pozwoliły nam złapać głęboki oddech. Jeżeli spółdzielnia nie zarabiałaby na nich i nie miała z tego tytułu dodatkowych dochodów, to osiedle wyglądałoby, mówiąc łagodnie, znacznie skromniej – podkreśla Grzegorz Jakubiec. – W ostatniej dekadzie wydaliśmy na remonty budynków i przestrzeni publicznej około 150 mln zł. Mieszkańcy wpłacili około 40 mln zł, co oznacza ponad 100 mln zł zysków z inwestycji. Co istotne, wszystkie nasze inicjatywy, projekty czy inwestycje mają duże poparcie wśród społeczności osiedla.

https://monitorrynkowy.pl/spoldzielnia-przyszlosci/

  Budując mieszkania na zasadach deweloperskich i sprzedając je z zyskiem, planujemy jego część przeznaczyć na dofinansowanie infrastruktury wielorodzinnej i otoczenia dla wygody i potrzeb seniorów, aby dobrze im się żyło. Z myślą o wszystkich mieszkańcach planujemy likwidować asfalt na rzecz nowego zagospodarowania przestrzeni międzybudynkowej, stworzyć miejsca i skwery przyjazne seniorom, oczka wodne, modernizować tereny zielone, budować instalacje energii odnawialnej.

https://monitorrynkowy.pl/duza-spoldzielnia-moze-wiecej/

  Chwalebnych spółdzielni pozyskujących środki na remonty z inwestycji deweloperskich jest w Polsce dużo więcej. Spółdzielnie takie (z Poznania i Gdańska) opisywaliśmy w 2017 r.:

http://pojezierze.vot.pl/index.php/17-2017/214-miejsce-wladz-sm-pojezierze

  Gdzie indziej można uczciwie i z pożytkiem dla społeczeństwa. W Olsztynie nie można. Złodzieje z SM Pojezierze jak mantrę powtarzają, że nie mogą budować z zyskiem dla spółdzielni, bo na spółdzielcach spółdzielnia nie może zarabiać. Dlatego też wcześniej zrobili sami siebie „spółdzielcami” i po wyprowadzeniu z SM nieruchomości oni już zgodnie z ichnim prawem mogą zarabiać. Rozkradanie gruntów SM Pojezierze to nie jest praca „autorska” samego zarządu tj. Barańskiego, Chodora i Mroza. Proceder byłby niemożliwy bez tzw. rady nadzorczej: 

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2019/228-tzw-rada-nadzorcza-sm-pojezierze-2019

  Przy okazji warto przypomnieć list do  osób z rady nadzorczej wysłany mailem w dniu 22.01.2020 r., a mający na celu zamknięcie im na przyszłość ust w temacie tłumaczeń w organach ścigania, że nie znają prawa, że prezes mówił - „wszystko jest dobrze”, że są dziećmi we mgle itp. List został przekazany także organom ścigania. Okazuje się, że właśnie w tym dniu dwie przyboczne Barańskiego sprzedały jemu i jego żonie parter przy Żołnierskiej 19 A za ułamek ceny. List zapewne przeczytały zapewne tylko te w/w dwie „radne” i wszyscy doszli do wniosku, że muszą się spieszyć. Nie przeszkadzało im nawet to, że prezesi z Lublina za to samo mają akty oskarżenia i wkrótce będą siedzieć. Ich arogancja i „odwaga” to chyba dobry temat naukowy dla psychiatrów.

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2020/241-list-do-rady-nadzorczej-sm-pojezierze

 

  Spółdzielcom z w/w chwalebnych spółdzielni gratulujemy uczciwych zarządów. Spółdzielcom z SM Pojezierze szczerze współczujemy, że od 15 lat są skazani na bandę złodziei. Być może się to jednak skończy – w sposób zobrazowany poniżej. Śledztwo trwa. Wracamy też ze ściganiem za wyprowadzenie przez Barańskiego i jego żonę parteru przy Piłsudskiego 52.

 

Maciej Janowski

 

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions