Wybory Prezesów II

W dniu 20.05.2005 r. na Zebraniu Przedstawicieli pani przewodnicząca rady nadzorczej Olga Mokra, oświadczyła: „w przyszłym roku są wybory i to spółdzielcy zdecydują, czy chcą zmienić Zarząd i jakie do niego wybrać osoby”.

Niestety pani Mokra szybko zapomniała o swoich słowach, albo też powyższe to była tylko taka figura retoryczna lub zwykły żart.

Wkrótce po powyższym znalazła kandydata na prezesa, swojego kolegę Wiesława Barańskiego. Jak przyszły wybory w 2006 r., to oczywiście o żadnych wyborach zarządu przez spółdzielców nie było mowy. Za to pani Mokra załatwiła sobie i 10 członkom rady nadzorczej reelekcję oraz razem z nowym prezesem pomajstrowała w statucie, wprowadzając quorum zapewniające nieusuwalność jej i prezesowi. Takie to było spółdzielców decydowanie.

Gdyby jednak pani Mokra i reszta rady przypomniała sobie, że spółdzielnia nie jest ich, ale spółdzielców, to sugerujemy aby na najbliższych zebraniach powrócić do idei pani Mokrej – niech spółdzielcy zdecydują, czy chcą zmienić Zarząd i jakie do niego wybrać osoby.

Wybory

 

Wybory

Gościmy

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1128055

Kubik-Rubik Joomla! Extensions