PROKURATURA OKRĘGOWA W LUBLINIE - PREZENT POD CHOINKĘ

16 grudnia 2021 r.

 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie - prezent pod choinkę

 

   Prokuratura Okręgowa w Lublinie przejęła śledztwa dotyczące wyprowadzania z majątku SM Pojezierze lokali w blokach Kołobrzeska 7A, Piłsudskiego 52, jak i ostatnich przestępstw dotyczących Żołnierskiej 19A. Wybór w/w Prokuratury nie jest przypadkowy. Są oni specjalistami od ścigania przestępców spółdzielczych, co wykazali wnoszeniem aktów oskarżenia do Sądów – pisaliśmy o tym od co najmniej 2 lat. Zasadnym jest przewidywanie, że w sprawach SM Pojezierze będą tak samo skuteczni, a macki Barańskiego do Lublina nie dotrą.

    Powyższe jest prawdziwym prezentem pod choinkę dla mieszkańców spółdzielni.

   Dla zorganizowanej grupy przestępczej, okradającej spółdzielnię, jest to prezentem także, tyle że na odwrót.

    Do grupy należą:

   Prezesi Wiesław Barański (wraz z żoną Marią), Roman Chodor oraz Andrzej Mróz. Ponadto członkowie rady nadzorczej SM Pojezierze Anna Tkacz – przewodnicząca, Lila Barbara Kuczwalska - zastępca przewodniczącej, Krystyna Kwiatkowska – sekretarz, Jadwiga Serowik - przewodnicząca komisji rewizyjnej, Kazimierz Zakrzewski - przewodniczący komisji technicznej, Bolesław Czapiewski, Maria Żywicka, Józef Nakonieczny, Barbara Żuromska, Anna Skokowska, Bożena Wrzeszcz – Zwada, Ryszard Kamiński, Halina Juchniewicz, Krzysztof Sekściński, Marek Chodań. Do powyższych należy dołączyć historycznych członków rady (na czele z Olgą Mokrą), którzy wsławili się wyprowadzaniem lokali w latach 2012-2015.

  Opisywany, hojny prezent dla powyższych będzie asumptem do świątecznej zadumy, refleksji nad własną chciwością i konsekwencji z tego wynikających. Święta mogą być nie do końca udane … Powyższej zadumy życzymy także wszystkim lokatorom z Kołobrzeskiej 7 A oraz wszystkim cwaniakom, których Barański i jego banda zapisali na kupno mieszkań przy Żołnierskiej 19 A.

 

https://radioolsztyn.pl/sm-pojezierze-pod-lupa-prokuratury/01610897

 

 

 

Koniec złodziejstwa w SM Pojezierze ?

5 listopada 2021 r.

 

Koniec złodziejstwa w SM Pojezierze ?

    

    Nasz ostatni artykuł z września należał do smutnych. Opisaliśmy w nim bezmiar bezczynności organów ścigania. Zdarzył się cud … W tym tygodniu spotkały nas dwie niespodzianki. Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe wydała postanowienie o podjęciu na nowo postępowania dot. złodziejstwa lokali przy ul. Żołnierskiej 19A. Druga niespodzianka to podjęcie przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku (po 4 latach od podtrzymania umorzenia przez SĄD Okręgowy w Olsztynie) postępowania dot. złodziejstwa lokali przy ul. Kołobrzeskiej 7 A i Al. Piłsudskiego 52. Nie wiemy za bardzo co spowodowało tak nagły zwrot. Być może ktoś mądry i jednocześnie władny poczytał naszą stronę. Potwierdzałoby to sens istnienia strony i uprawianej tu publicystyki. Jest nadzieja … Może nasz kraj nie jest jeszcze do końca republiką bananową lub Rosją, czy Białorusią, gdzie notable takie jak Barańskie mogą bezkarnie kraść na potęgę.  

     Czekamy na dalszy rozwój wypadków. O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

   W artykule z 16.02.2021 r. „Kto zapłaci za piony mokre ?” podaliśmy numery ksiąg wieczystych lokali użytkowych przywłaszczonych przez Barańskiego i jego Marysię.  Tak jak wtedy napisaliśmy - każdy spółdzielca może się nauczyć czytać księgi wieczyste nieruchomości, które  spółdzielni ukradziono. Każdy spółdzielca może też kontrolować nieruchomości, które są właśnie w trakcie kradzieży – Żołnierska 19 A. Podajemy poniżej księgę wieczystą „matkę” powyższej nieruchomości. Mogą się w niej w przyszłości pojawiać informacje o wydzielonych lokalach i numerach ich ksiąg wieczystych – no chyba, że Barański i jego mafia pójdą siedzieć i nie zdążą dobiec do swojego ulubionego notariusza.

    Dobra informacja jest taka, że w KW jak na razie nie widać transakcji i wpisów o lokalach wyprowadzonych z majątku spółdzielczego. 

Numer księgi wieczystej Żołnierskiej 19 A - OL1O/00117938/0

    Zachęcamy do codziennej analizy w rządowej przeglądarce. Pilnujmy naszego majątku przed złodziejami ! Wystarczy wpisać powyższe oznaczenie księgi wieczystej:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=falsefalse

Numer działki ewidencyjnej Żołnierskiej 19 A - 286201_1.0075.69/18.

Obraz działki z rosnącym na rzecz spółdzielczych złodziei budynkiem:

https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?identifyParcel=286201_1.0075.69/18

 

Maciej Janowski

 

 

 

 

 

Żołnierska 19 A – rusza sprzedaż i wynajem

28 lipca 2021 r.

 

Żołnierska 19 A – rusza sprzedaż i wynajem

 

  Właśnie uzyskaliśmy informacje, że Barański ogłosił nabór najemców na przywłaszczony przez siebie parter w nowym bloku przy Żołnierskiej 19A. Interesantów przyjmuje w swoim gabinecie w siedzibie SM przy ul. Kołobrzeskiej. Nie występuje tam jako prezes spółdzielni, tylko jako przedsiębiorca zajmujący się „wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”. Jego wpis w CEIDG poniżej. Do powyższych, własnych lub dzierżawionych, powinien sobie jeszcze dopisać „lub kradzionymi”.

  Rusza też sprzedaż lokali z nowego bloku. Wszak nikt z kupujących nie miał żadnych potrzeb mieszkaniowych, a jak się kupiło na handelek, to czas zacząć sprzedawać …  Poniżej link do oferty z olx. Czytamy w niej m.in.: „Mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni 97,20 mkw. w idealnej lokalizacji (…) Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja mieszkanie znajduję się na ulicy Żołnierskiej w doskonale skomunikowanej część Olsztyna (…) Miejsce bardzo przyjemne do życia oraz zapewniające właściwą lokatę kapitału na przyszłość - mieszkania w tej części miasta od kilkunastu lat i bez względu na sytuację stale zyskują na wartości. (…) Mieszkanie jest idealne dla pary, dla rodziców z dziećmi oraz jako inwestycja pod wynajem ze względu na atrakcyjną lokalizacje, dostęp do komunikacji miejskiej, okoliczne punkty handlowo-usługowych oraz szpital wojewódzki. Mieszkanie jest do oddania na koniec września 2021 r.”

https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-deweloperskie-4-pokoje-97-m2-centrum-CID3-IDKzhLp.html#487b211209;promoted

   Szkoda, że Pani sprzedająca nie przybliża czytelnikowi szczegółów swojej inwestycji. Kupiła za ok. 4.900 zł/m2. Sprzedaje za 7.010 zł/m2. Przy 97 m2 zarobek Pani to ponad 200.000 zł Zyski Wiesia Barańskiego i jego żony Marysi oraz pań i panów namaszczonych do kupna lokali – imponujące. Straty spółdzielni i spółdzielców – druzgocące. Ponadto dobijająca świadomość życia w państwie takich czy innych prezesów, czyli w państwie bezprawia.

 

Maciej Janowski

 

 

 

ŻOŁNIERSKA 19A - CZYLI JAK W POLSCE ŚCIGA SIĘ SPÓŁDZIELCZYCH PRZESTĘPCÓW

1 września  2021 r.

 

Żołnierska 19A – czyli jak się w Polsce ściga się spółdzielczych przestępców

 

 W grudniu 2019 r. zawiadomiliśmy Prokuraturę Olsztyn Południe o kolejnych przestępstwach lokalowych w SM Pojezierze.

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2019/236-kamienica-dla-wybrancow-przy-ul-zolnierskiej-zawiadomienie-prokuratury

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2020/240-zolnierska-rusza-sledztwo

 

  Najwyższy czas złożyć naszym czytelnikom relację z dokonań olsztyńskich organów ścigania. 

  W styczniu 2020 r. wszczęto śledztwo. Już w czerwcu 2020 r. dojrzało ono do umorzenia. Umarza pan policjant, a pani prokurator Agnieszka Telecka oczywiście zatwierdza. Przy okazji mylą kwalifikację prawną i wskazują na art. 231 § 1 kodeksu karnego zamiast art. 296 kk. W terminie na wniesienie zażalenia na postanowienie o umorzeniu wnosimy pismo do Prokuratora Generalnego, jak i Prokuratury Olsztyn Południe. Z w/w pisma: „Postanowienie o umorzeniu śledztwa w tak ważnej sprawie należy uznać za kompletne zignorowanie przestępczych działań na majątku spółdzielczym i jednocześnie danie przyzwolenia na analogiczne zachowania w przyszłości i to nie tylko na terenie w/w spółdzielni, ale też jako przykład do naśladowania przez pozostałe, zdemoralizowane władze spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Proceder wyprowadzania mieszkań i lokali użytkowych trwa od lat. Obecnie jest już realizowany w Olsztynie trzeci budynek –  przy ul. Żołnierskiej 19 A. Wcześniej były to budynki przy ul. Kołobrzeskiej 7 A i ul. Piłsudskiego 52.  (…) Wnoszę niniejsze pismo w terminie przewidzianym na zażalenie do Sądu. W mojej ocenie, w niniejszej sprawie Sąd jednak nie jest konieczny. Sprawa powinna być dalej prowadzona, a więc podjęta i rzetelne decyzje procesowe Prokuratury oraz Prokuratur nadrzędnych powinny być tu wystarczające.” Wydawało się, że pan Prokurator Generalny (występujący też w roli Ministra Sprawiedliwości) może zainteresuje się tematem funkcjonowania prokuratury w dobie reform wymiaru sprawiedliwości i codziennie ogłaszanej walki z przestępczością zorganizowaną. Nic z tych rzeczy … Pismem z sierpnia 2020 r. prokuratura obsługująca P.G. czyli Prokuratura Krajowa przekazuje nasze pismo do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie i wskazuje, „że nie stwierdzono podstaw do wdrożenia nadzoru …”. Prokuratura Okręgowa nie robi nic. W międzyczasie nasze pismo trafia też za pośrednictwem P.R. Olsztyn Południe do Sądu jako zażalenie. W dniu 28.10.2020 r. Sędzia Mirella Sprawka utrzymuje postanowienie o umorzeniu. Powód zdumiewający - skoro umorzenie było z art. 231 kk zamiast 296 kk, to śledztwo było prowadzone z niezrozumiałych względów w złym kierunku. Dostajemy też pouczenie, że możemy złożyć kolejne zawiadomienie. No to składamy jeszcze raz te same zawiadomienie w listopadzie 2020 r. W dniu 30.12.2020 r. ta sama prokurator Agnieszka Telecka, postanawia odmówić wszczęcia śledztwa „wobec braku dostatecznych danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa”. W uzasadnieniu stwierdza, że tego rodzaju działania nie wyczerpują znamion żadnego przestępstwa i mogą być oceniane jedynie w kontekście etycznym i moralnym. „Zawiadamiający w żaden sposób nie wykazał również, że zbycie lokali nastąpiło po cenach zaniżonych…”. Pani Prokurator przemilcza jednocześnie to, że zignorowała wniosek o powołanie biegłego sądowego rzeczoznawcy majątkowego, który by wycenił. Wnosimy oczywiście kolejne zażalenie do Sądu. W międzyczasie korespondujemy także z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie. Piszemy także do szefów Prokuratury Olsztyn Południe (Prokurator Rejonowy Daniel Brodowski, z-ca  Krzysztof Górski, z-ca do spraw wojskowych płk Tomasz Jabłoński). Przypominamy także powyższym, że zdumiewającym jest, że parę lat temu Prokuratura Olsztyn Południe była w stanie „stanąć na wysokości zadania” i sporządzić akt oskarżenia p-ko mieszkańcowi SM Pojezierze, który postawił 2 słupy na parkingu społecznie strzeżonym bez pozwolenia budowlanego oraz że już powyższe świadczy o wybieraniu spraw małych i ze słabym „przeciwnikiem”. Zadaliśmy powyższym też pytanie dlaczego prezes Barański przerasta możliwości Prokuratury w ściganiu wielomilionowych nadużyć ? Jak łatwo się domyślić, odpowiedzi brak.

            Sędzia Joanna Siennicka postanowieniem z dnia 7.06.2021 r. zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa nie uwzględnia. W uzasadnieniu mamy jakieś opowieści o tzw. systemie spółdzielczym, z którego ma wynikać, że prezes może robić co chce, w tym kupować za ¼ ceny. I jeszcze takie zdanie: „Wskazać dodatkowo należy na zasadę subsydiarności prawa karnego, z której wynika, że środki represji karnej powinny być zastosowane dopiero wówczas, gdy inne rodzaje reakcji prawnej (np. wynikające z prawa cywilnego, gospodarczego, czy administracyjnego) nie są wystarczające.” Oczywiście w uzasadnieniu już nie przeczytamy nic o powyższych innych reakcjach prawnych, które okazały się wystarczające …

  W akcie desperacji piszemy w lipcu 2021 r. do wiceministra Sprawiedliwości Sebastiana Kalety. Piszemy właśnie do niego, bo przeczytaliśmy, że wiceminister bierze się za kastę prezesów:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiceminister-wezmie-sie-za-kaste-prezesow/d950xdp

  Myśleliśmy, że może ambitny w „Fakcie” wiceminister wzruszy się problemem i może zainteresuje też swojego kolegę, samego ministra czyli Prokuratora Generalnego. Nic z tych rzeczy. Nasze pismo ministerstwo przekazuje do jakiegoś Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologi, które przysyła jakieś pismo o możliwej lustracji przez jakiś związek rewizyjny lub nawet wystąpi do Krajowej Rady Spółdzielczej. Zbyt często widzieliśmy Barańskiego całującego się na jubileuszach z członkami tych związków i rad żeby zareagować inaczej niż śmiechem na powyższe rewelacje. Tak oto wiceminister wziął się za kastę prezesów …

  W tych wszystkich działaniach cały czas cytujemy poniższą sprawę, gdzie za procedery tożsame z tym co wyprawia Barański jest sprawa karna:

https://lublin.tvp.pl/46002568/jest-akt-oskarzenia-przeciwko-bylemu-prezesowi-i-jego-zastepcy-lubelskiej-spoldzielni-mieszkaniowej

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiXsJD3hNvyAhWjM-wKHalLChQQFnoECAMQAQ&url=https%3A%2F%2Flublin.po.gov.pl%2Fupload%2Fkomunikat_-_akt_oskarzenia_w_sprawie_prezesa_lsm.docx&usg=AOvVaw3Zvhh_ru5tAAN58zCn6mZf

           

  Prokuratorzy i sędziowie olsztyńscy udają, że powyższego nie widzą. Taka nowa, prawnicza technika - jak nam coś nie pasuje do wywodu przy orzekaniu o zaniechaniu ścigania, to udajemy ślepych i głuchych.  

 

  Jak widać, wymiar sprawiedliwości w Polsce „kwitnie” dzięki „reformie”. Prezesi spółdzielni mieszkaniowych nadal mogą bezkarnie kraść. Być może na sprawiedliwość trzeba będzie czekać do czasów, gdy na  wymiar sprawiedliwości będą miały wpływ osoby, które swoją pracę traktują jako misję np. członkowie Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

            Poniżej parę cytowanych wyżej dokumentów oraz zdjęcia z dzisiaj Żołnierskiej 19 A. Wszystko już prawie gotowe. Użytkowy parter Barańskiego i jego żony Marysi widać, że ma 6 drzwi, a więc 6 lokali. Parka Barańskich już przebiera nóżkami czekając na czynsze.

 

Maciej Janowski  

 

TU DO POBRANIA POSTANOWIENIE O UMORZENIU ŚLEDZTWA

ODESZLI OD NAS

    Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w ostatnim czasie odeszli od nas nasi przyjaciele i współpracownicy.

W kwietniu 2021 r. ŚP.

EUGENIA SZACHNOWICZ.

W maju 2021 r. ŚP.

LECH KRYGIER.

   Osoby znane i lubiane. Angażujące się społecznie w sprawach SM Pojezierze. Niestety często też nękane za swoją społeczną działalność, choć tak bardzo zasługiwali na spokojne życie. 

    Korzystaliśmy z ich rad. Słuchaliśmy opowieści o początkach spółdzielni. Ubolewaliśmy, że nasi seniorzy musieli tak często obserwować niesprawiedliwość. Będzie nam Ich bardzo brakowało.

 

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

 

 

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2012/66-eugenia-szachnowicz-wykreslona-baranski-savoir-vivre-ii

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/51-pani-eugenia-nadal-w-sm-pojezierze

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/pani-eugenia-90-l-jest-zrozpaczona-cala-trzynastke-zjadla-podwyzka-czynszu-a-prezesi/c7v3yb2

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/49-lech-krygier-wyrok

https://www.olsztyn.com.pl/artykul,spoldzielca-wygral-z-pojezierzem-prezes-ujawni-faktury,13676.html

Podkategorie

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1127839

Kubik-Rubik Joomla! Extensions