Lex Barański - zmiany w statucie

28 lipca 2011 r.

Zmiany w statucie - Lex Barański

 

Kontynuujemy temat tegorocznych zmian w statucie.

 

Co zrobić żeby zapewnić sobie dożywotnie ciepłe posadki w SM Pojezierze za parędziesiąt tysięcy miesięcznie?

Trzeba tak zmajstrować statut, żeby nikt nigdy nawet nie mógł pomyśleć o odwołaniu prezesa i reszty dworu. Pan Barański jako wybitny menedżer firm, które niestety zbankrutowały (Olsztyńska Giełda Zbożowa S.A.), zaraz po przyjściu do spółdzielni zaczął majstrować w statucie i już w 2006 r. zmajstrował tzw. quora. Jednak majstrować trzeba bez przerwy. Jeżeli np. okazuje się, że spółdzielcy mogą zebrać 1.700 podpisów, natychmiast trzeba podnieść pułap do 2.500 podpisów. Jeżeli okazuje się, że ktoś dociekliwy interesuje się  wynikami i sposobem głosowania na kandydatów do rady nadzorczej – natychmiast trzeba zmajstrować zapis w statucie, że jest to tajne. Itd.

            Do majstrowania w statucie pomocna jest rada nadzorcza, pracownicy na zebraniach. Osoby starsze na zebraniach - którym można namieszać w głowie - także się przydają.

 

            Próbujemy bronić statutu. W maju złożyliśmy pismo do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie wiemy czy dzięki nam, czy z innych względów nowe Lex Barański nie jest jeszcze zarejestrowane w sądzie.  Po ewentualnym zarejestrowaniu będziemy mogli z 99 % pewnością ustalić wyniki wyborów do rady nadzorczej w roku 2013 oraz z taką samą pewnością określić skład zarządu na kolejne 15 lat (lub więcej) – będzie to dwór Barańskiego.

 Zebrania będą dla bijących brawo klakierów. Reszta może nie wychodzić z domu. No chyba, że na pocztę zapłacić opłaty - w tym opłaty na utrzymanie dworu.

Poniżej nasze pismo do KRS.

alt

alt


alt

alt

alt

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions