Opowieść wigilijna

19 grudnia 2013 r.

 

Opowieść wigilijna

 

 Któż z nas nie zna "Opowieści wigilijnej" (tyt. oryg. A Christmas Carol) Karola Dickensa ?

 

Opowiadanie Karola Dickensa jest moralitetem w stylu wiktoriańskim. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Jest on samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. Scrooge dzień Wigilii Bożego Narodzenia spędzał samotnie. Siedział w swoim gabinecie i wspominał zmarłego siedem lat wcześniej przyjaciela i wspólnika Marleya. Podobnie jak zmarły, Scrooge był chciwym i samotnym człowiekiem. W jego życiu najważniejszą rolę odgrywały pieniądze. Scrooge jako jedyny odziedziczył fortunę Marleya. W stosunku do podwładnych był bardzo wymagający i nie był wśród nich lubiany.

 alt

Scrooge pod wpływem wizyt kolejnych duchów zaczyna przemyśliwać swoje życie. Duchy pokazują bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność takiego trybu życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu. Żałuje, że za życia interesowało go jedynie pomnażanie swojego majątku i nie zwracał uwagi na wszechobecną biedę.

 

W sercu Ebenezera Scrooge'a zagościło szczęście, a jego życie zmieniło się na zawsze.

alt 

              W temacie chciwości i pomnażania majątku własnego i swoich kolesi, kosztem majątku SM Pojezierze, prezentujemy poniżej lokale użytkowe umieszczone na parterze nowego bloku przy Al. Piłsudskiego. Właśnie się dowiedzieliśmy od pracowników SM, że nabył je sam prezes Barański. Tylko się domyślamy jak to musiała być korzystna transakcja i dla kogo.

alt

alt

alt

alt

alt

Gościmy

Odwiedza nas 320 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1127236

Kubik-Rubik Joomla! Extensions