Chu.u załatwię cię !

13 kwietnia 2013 r.

   

Chu.u załatwię cię !

 

         W powyższy sposób prezes doktor Barański „przywitał” się dzisiaj z naszym redakcyjnym kolegą Maciejem Janowskim, który przed wejściem do „Akcesu” rozmawiał ze spółdzielcami i wręczał ulotki z kandydaturami naszegopojezierza. Powyższe przywitanie połączone było ze złapaniem za rękę - ale na nietypowej wysokości ramienia.

 

         „Przywitanie” poprzedzone było pytaniem naszego kolegi, skierowanym zarówno do pr. Barańskiego i pr. Chodora, a dotyczącym tego ile ich synkowie zarobili/zaoszczędzili na kupnie tanich mieszkań przy ul. Kołobrzeskiej oraz tego czy prezesi zamierzają zwrócić spółdzielni pieniądze, które spółdzielnia straciła na tych  transakcjach – sprzedaży synkom poniżej cen rynkowych. Niestety prezesi nie zechcieli udzielić odpowiedzi na w/w pytanie. No chyba, że to co na górze z wykrzyknikiem Barański traktuje jako odpowiedź.      

 

Mamy ciekawy film z powyższego zdarzenia: 

http://www.youtube.com/watch?v=Ww_m_A6RfW4

Jeżeli powyższy film nie działa to prosimy o czytanie i oglądanie tu:

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/prezesowi-sm-pojezierze-puszczaja-nerwy

         Mamy też film z wiceprezesem Mrozem, któremu zadaliśmy analogiczne pytanie, dotyczące mieszkanka dla synka. Wiceprezes udzielił obszernych wyjaśnień tzn. parokrotnie zagroził, że się spotkamy w Sądzie.

http://www.youtube.com/watch?v=E0ZIA8lEfdU

          Pod „Akcesem” spotkaliśmy też „legislatora”, czyli członka rady Krzysztofa Sekścińskiego. Tenże legislator tzn. majstrowacz statutowy (opisany szerzej w poprzednim artykule) wprowadził nie tylko „ciszę wyborczą”. Trzeba dodać, że w zeszłym roku podszywał się też pod nasze projekty uchwał dotyczące obniżenia pensji prezesom. Do naszych w/w projektów zmian statutu wrzucał swoje „poprawki”, które miały zapewnić niezmienione, bardzo wysokie pensje. W ramach poprawek do spraw pensji, wrzucił też „poprawkę” umożliwiającą zarządcom sprzedawanie spółdzielczych nieruchomości. Taka Barańska logika legislacji. Co ciekawe, adwokat zatrudniony za spółdzielcze pieniądze zachwalał powyższą twórczość Sekścińskiego. Niestety, przed zebraniem Walnego Zgromadzenia, wygadany w „poprawkach” do statutu Sekściński, nie był już tak rozmowny. Nie chciał się też wypowiedzieć jak ocenia działanie swojej ciszy wyborczej. Trzeba dodać, że sam Barański zrezygnował z „ciszy wyborczej” - jego pracownik rozdaje ulotki  à la „Echo Pojezierza” z Olgą Mokrą na czele.

 

Poniżej film pt. „Milczenie legislatora”

http://www.youtube.com/watch?v=DCdtjNYtfTM

 

O powyższych zdarzeniach pisze także express.olsztyn:

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/prezesowi-sm-pojezierze-puszczaja-nerwy

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/kupili-aby-sprzedac-czyli-jak-sm-pojezierze-zarabia-na-spoldzielcach

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions