List społecznego organu reprezentującego członków

13 listopada 2014 r.

 

List społecznego organu reprezentującego członków

 

    W dniu dzisiejszym w skrzynkach pocztowych w blokach pojawił się list skierowany do Prezydenta Olsztyna i „do wiadomości” członków spółdzielni. List jest niby datowany na 29.10.2014 r. Do Ratusza wpłynął 13.11.2014 r. List ma być odpowiedzią  na list Prezydenta Grzymowicza z dnia 5.06.2014 r., a więc sprzed 5-ciu miesięcy. Sprawa była też przez nas opisywana w artykule z 30 września 2014 r.:

 

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2014/5-patologia-wedlug-baranskiego

 

     Jasnym jest, że władze spółdzielni na 3 dni przed wyborami zgłosiły „swoje uczestnictwo” w kampanii wyborczej. Te uczestnictwo wyrazili  tego samego dnia także zrywaniem plakatów wyborczych kandydata Wiesława Szmidt – dokonanym przez kierowników AO „Kormoran”.

  

 Poniżej list Prezydenta Piotra Grzymowicza odpowiadający na tytułowy list oraz skan listu „społecznego organu reprezentującego członków”.

 

 

 

Olsztyn, 13 listopada 2014 r.

 

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni „Pojezierze”!

 

       Z największą przykrością stwierdzam, że po raz kolejny usiłuje się skłócić samorząd Olsztyna z mieszkańcami Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”, a władzom miasta, które mam zaszczyt reprezentować,  przypisuje się złe intencje. Pragnę zapewnić, że wszystkich mieszkańców naszego miasta traktuję równo i ich problemy są mi bliskie, niezależnie od miejsc, w których zamieszkują.

    Jednym z wątków, który powraca w piśmie skierowanym do mnie przez Radę Nadzorczą Spółdzielni „Pojezierze” z dnia 29.10.2014, a rozpowszechnianym wśród jej członków, jest kwestia zakupu przez gminę dwóch mieszkań z zasobów spółdzielni, z przeznaczeniem na mieszkania komunalne. Do tej kwestii odnosiłem się już w czerwcu tego roku, odpowiadając na list protestacyjny mieszkańców „Pojezierza” o rzekomym przeznaczeniu tych lokali na lokale socjalne. Podobnie jak wówczas, jeszcze raz chcę zapewnić, że Gmina Olsztyn nie miała i nie ma planów urządzania w budynkach Państwa spółdzielni takich lokali, a zakupione mieszkania zostały przekazane rodzinom jako lokale komunalne w zamian za mieszkania przejęte do rozbiórki w ramach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Tego typu czynności są normalnym obrotem nieruchomościami i nie mają nic wspólnego z budownictwem socjalnym.

    Podobnie trudno doszukiwać się złej woli w braku przyłączenia monitoringu spółdzielczego do sieci ogólnomiejskiej, albowiem liczący ponad 70 kamer system gminny nie jest na to przygotowany. Możliwe jest uruchomienie stanowiska podglądu, jednak przejęcie kolejnych 40 kamer, a w konsekwencji tak duże rozszerzenie (wymuszające konieczność zatrudnienia dodatkowych pracowników i integracji sieci) będzie możliwe dopiero po zbudowaniu nowego Centrum Monitoringu w roku 2015. O takim rozwiązaniu informowałem władze spółdzielni pismem z 23 kwietnia ub. r.

    Pragnę też wyjaśnić, że informacja  o dwukrotnie wyższych cenach odbioru odpadów zaoferowanych przez SM Pojezierze wraz z OZK, zbieranych w wyniku selektywnej zbiórki, od oferty złożonej przez konkurencję spółdzielni jest prawdziwa i udokumentowana. Jednocześnie chcę zaznaczyć, że nigdy nie przyświecał nam cel, żeby ją w szczególny sposób eksponować. Wszelkie informacje dotyczące ceny udzielane były jedynie na konkretne zapytania mediów lub mieszkańców.

    Kwestia wspólnej budowy parkingów jest sprawą otwartą i zależną jedynie od środków finansowych. Znaczne wydatki, jakie ponosi gmina jako wkład własny w inwestycjach infrastrukturalnych, finansowanych środkami unijnymi, powodują, iż budowa parkingów musi zostać nieco przesunięta w czasie.

   Wyrażam nadzieję, że moje wyjaśnienia pomogą Państwu w zrozumieniu zaistniałej sytuacji. Mam przy tym nieodparte poczucie, że pojawienie się pisma Rady Nadzorczej spółdzielni w formie odpowiedzi na moje wystąpienie sprzed blisko pół roku ma związek z tocząca się kampanią wyborczą. Jestem jednak przekonany, że mieszkańcy spółdzielni potrafią je właściwie zrozumieć i ocenić.

 

Z poważaniem

Piotr Grzymowicz

Prezydent Olsztyna

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions