Patologia według Barańskiego

30 września 2014 r.

Patologia według Barańskiego

 

Na zebraniach Walnego Zgromadzenia SM Pojezierze w 2014 r. prezes Barański występował do mieszkańców z gorącym apelem o przeciwstawienie się patologii mającej polegać na kupowaniu przez miasto Olsztyn lokali w spółdzielni z przeznaczeniem na lokale socjalne. Perorował Barański, że wprowadzi nam się margines, który zakłóci sielankę spółdzielczą pod jego wodzą. Stworzył Barański nawet jakiś pisemny protest, pod którym kazał się podpisywać.

Następnie Barański napisał do Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza list, do którego załączył „protest mieszkańców”. Prezydent udzielił odpowiedzi, którą prezentuję poniżej. Co się okazało ? Gmina Olsztyn zakupiła na rynku wtórnym 2 mieszkania na mieszkania komunalne, w których zamieszkały dwie rodziny, które utraciły swoje dotychczasowe mieszkania komunalne ze względu na rozbiórkę przy realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Z pisma Prezydenta wynika, że na zebraniach zostaliśmy przez Barańskiego zdezinformowani i zmanipulowani. Miasto nie miało i nie ma żadnych planów urządzania w budynkach spółdzielni lokali socjalnych. „Ponieważ uważam, że próba stygmatyzacji i wykluczania ze społeczności lokalnej normalnych, porządnych mieszkańców miasta tylko poprzez fakt, iż zamieszkują lokal komunalny, jest skandaliczna, w dniu 5 czerwca br. spotkałem się z przesiedlonymi rodzinami. Spotkanie potwierdziło wcześniejsze opinie, że są to ludzie skromni, grzeczni, tacy jakich chcielibyśmy mieć za sąsiadów. Potraktowanie ich w kategorii „rodziny socjalnej” co w potocznym rozumieniu odczytywane jest jako „rodzina patologiczna”, odebrali jako fakt głęboko krzywdzący i uwłaczający ich godności. Ich rozgoryczenie jest tym bardziej zrozumiałe, iż w nowym miejscu zamieszkania nie spotkali się z żadnym przejawem ostracyzmu czy niechęci bezpośrednich sąsiadów.” – dodał w swoim piśmie Prezydent.

Po raz kolejny poznaliśmy oblicze prezesa Barańskiego, który sam będąc kwintesencją patologii szuka patologii tam gdzie jej nie ma. Takie „sprytne” metody na odwrócenie uwagi od własnych przekrętów i zagadanie ludzi na zebraniach. A że przy okazji skrzywdzi się uczciwych ludzi, to Barańskiego najmniej przejmuje. Co do prawdziwej patologii w SM Pojezierze i metod jej poznawania – zachęcamy do lektury artykułów na naszym portalu…

 

 

 

alt

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions