ZAPADŁ WYROK ws. UCHWAŁY PARKINGOWEJ

13 marca 2015 r.

 

 GAZETA WYBORCZA - Pojezierze triumfuje w sądzie. Mieszkańcy bez parkingów?

Spółdzielcy przegrali spór o społecznie strzeżone parkingi samochodowe na osiedlach. Mieszkańcy obawiają się, że w przyszłości spółdzielnia ich samochody stamtąd wyrzuci, by postawić bloki
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Parkingi społecznie strzeżone funkcjonują w Pojezierzu od lat 90. Są w kilku miejscach, w tym przy ul. Żołnierskiej, Wyszyńskiego, .............. Cały art. http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,17567378,Pojezierze_triumfuje_w_sadzie__Mieszkancy_bez_parkingow_.html#BoxLokOlszImg

 

Zapadł wyrok ws. uchwały parkingowej.

 

     Informujemy, że w dniu dzisiejszym Tomasz Cichocki Sędzia Sądu Rejonowego delegowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie oddalił nasze powództwo o stwierdzenie nieważności „uchwały parkingowej”. Wyrok zapadł na pierwszej rozprawie i przy pominięciu dalszych wniosków dowodowych zarówno strony powodowej, jak i pozwanej SM Pojezierze. W ustnym uzasadnieniu wyroku usłyszeliśmy wywód dotyczący tego, że kompetencją rady nadzorczej spółdzielni jest podejmować uchwały. Jednocześnie Sąd nie dokonał jakiejkolwiek, merytorycznej analizy treści uchwały pod kątem jej zgodności z prawem, z zasadami i celami działania spółdzielni mieszkaniowej oraz z zasadami współżycia społecznego.

     Z wyrokiem w żaden sposób się nie zgadzamy i po uzyskaniu uzasadnienia wyroku na piśmie, wniesiemy apelację do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

   Na rozprawę przybyli licznie uczestnicy parkingów społecznych – była potrzeba przeniesienia rozprawy do największej sali Sądu Okręgowego. Za liczne uczestnictwo i poparcie bardzo dziękujemy !

 

  Jednocześnie informujemy, że ten nieprawomocny i niesłuszny wyrok nic nie zmienia w aktualnej sytuacji. Prosimy o dalsze niereagowanie na groźby płynące od funkcjonariuszy spółdzielni i nie podpisywanie tych ich umów.

   O dalszym toku sprawy i rozstrzygnięciach Sądów wyższych instancji będziemy na bieżąco informować.

 

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions