Walne Zgromadzenie 2015 r. – uchwały

10 kwietnia 2015 r.    

 

Walne Zgromadzenie 2015 r. – uchwały

 

 

Szanowni Państwo

 

  Od 17 kwietnia 2015 r. zaczynają się zabrania Walnego Zgromadzenia w SM Pojezierze. Prosimy o zarezerwowanie czasu i niezawodną obecność. Przypominamy – większość patologii w naszej spółdzielni wynika właśnie z naszej nieobecności na zebraniach. Nieobecność ta powoduje zupełne sobiepaństwo władz spółdzielni. Zebrania ustawiają oni pod swoje potrzeby i „przegłosowują” wszystko co służy ich prywatnym interesom. Nie tylko nasza obecność jest niezbędna. Niezbędna jest także aktywność - zgłoszenia uczciwych osób do prezydium  zebrania, komisji skrutacyjnej i komisji uchwał i wniosków oraz  rzetelne uczestnictwo. Z łatwością dostrzeżecie Państwo na zebraniach „odwieczny rytuał” zgłaszania do w/w organów zebrania samych pracowników i pozostałych klakierów władz SM. Zgłośmy swoich uczciwych kandydatów z grona naszych sąsiadów ! Zapytajmy każdego kandydata czy nie jest pracownikiem spółdzielni. Nie pozwólmy na typowe dla ustawianych zebrań głosowanie za zamknięciem listy kandydatów, zanim zgłosiliśmy swoich kandydatów. Jeżeli tego nie zrobimy, to w dalszej części zebrania będziemy się tylko przyglądać kolejnej ustawce, z prezesem Barańskim wyżywającym się na mikrofonie i na nas swoją pełną pychy i arogancji gwarą. Nie będzie też szans na uczciwe liczenie głosów.

  Obserwujmy uważnie liczenie głosów. Nie pozwólmy na ględzenie i zagadywanie przez Barańskiego lub Mokrą. Nie zadawajmy im pytań, bo nie ma to sensu i kończy się w/w zaględzeniem. Nie słuchajmy „porad” prawników spółdzielczych, zwyczajowo wypychanych przez Barańskiego do wygłaszania mów, których treść jest zawsze w formule, że to czego chce mafia spółdzielcza jest „cacy”, a to czego chcą spółdzielcy jest „be”.    

  W tym roku jest plan minimum do zrealizowania na zebraniach. Zgłoszono 3 projekty uchwał:

1.

Przywrócenie członkostwa i prawa do lokalu Pani Salomei Stańczyk.

  Pani Salomei rada nadzorcza odebrała członkostwo w spółdzielni, co automatycznie spowodowało utratę lokatorskiego prawa do lokalu. Pisaliśmy o tym niedawno.

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2015/192-spoldzielnia-wymusza-haracz

  W powyższym materiale można dokładnie poznać nieszczęście Państwa Stańczyk i kompletną niesprawiedliwość władz spółdzielni. Można też zobaczyć jaką klasę reprezentują włodarze spółdzielni, na przykładzie wice prezesa Chodora. Nie może być tak, że władze spółdzielni przydzielają sobie i swoim dzieciom mieszkania w nowych blokach za pół darmo, a jednocześnie odmawiają prawa do mieszkania prawdziwym spółdzielcom - od 40 lat mieszkającym w SM - tylko dlatego, że mieli przejściowe problemy finansowe i jednocześnie rozliczyli się ze spółdzielnią w 100 % z należności i odsetek.

2.

Odwołanie przewodniczącej rady nadzorczej Olgi Mokrej.

  Pani Mokra nieprzerwanie panuje na stanowisku przewodniczącej od parunastu lat. Jej charakter i postawa mają przełożenie wprost na patologie w spółdzielni, które obserwujemy od lat. Wpływa to na to, że wybory do rady i jej funkcjonowanie  są zwykłą farsą. Wykorzystuje też swoje stanowisko do realizacji prywatnych interesów mieszkaniowych.

Odwołując ją z rady damy początek zmianom w spółdzielni, wyrazimy swoje niezadowolenie i damy jej szansę na „zasłużony” odpoczynek.

3.

Podział nadwyżki bilansowej za 2014 r.  pomiędzy członków spółdzielni.

  Od lat słyszymy o wspaniałych wynikach finansowych spółdzielni. Nikt z nas jednak nie wie co się dzieje z tymi wszystkimi nadwyżkami. Wiemy jednak, że pensje w spółdzielni stale rosną, a pensja Barańskiego sięgnęła 40.000 zł miesięcznie. Nadwyżki nie są niczym innym jak objawem zawyżania naszych comiesięcznych opłat do spółdzielni. Jeżeli spółdzielnia ma dochody to powinny one być wkalkulowane do funduszu eksploatacyjnego i wpłynąć na zmniejszenie naszych opłat.  Czas żeby nadwyżki zostały wreszcie zwrócone osobom uprawnionym, a więc spółdzielcom.

 

  Poniżej skany złożonych projektów uchwał. 

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions