MIEJSCE WŁADZ SM POJEZIERZE

3 lutego 2017 r.

 

 

Miejsce władz SM Pojezierze

 

 Jest we właściwym miejscu odosobnienia. 

 

  Poniżej prezentujemy kolejny chwalebny przykład inwestycji spółdzielczych, które mają na celu pozyskanie środków na remonty starych zasobów mieszkaniowych.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chełm” w Gdańsku buduje nowe bloki. Mieszkania w nich sprzedawane są po cenach rynkowych. Spółdzielnia oczekuje zysku z projektu na poziomie 30 mln zł. Dzięki powyższemu spółdzielnia będzie mogła przeznaczać około 10 mln zł rocznie na inwestycje remontowe w istniejących zasobach mieszkaniowych. Prezes SM Chełm Leszek Majewski: - wszystkie zyski pochodzące z tego, jak i z każdego innego przedsięwzięcia, reinwestujemy z myślą o naszych mieszkańcach. Obecnie realizujemy za ok. 5 mln zł wymianę grzejników w naszych zasobach mieszkaniowych. (…) Staramy się iść naprzód i kreować taką drogę rozwoju, która przynosi realne korzyści – właśnie dlatego stawiamy na przedsięwzięcia deweloperskie z pożytkiem dla spółdzielni. 

  http://monitorbiznesu.com.pl/aktualnosci/nowa-inwestycja-sm-chelm.html

  Powyższe nie jest odosobnione w skali kraju. Nie wszyscy prezesi spółdzielni okradają spółdzielnie. Wielu dba o dobro mieszkańców:

 http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/winogrady-inwestycje-spoldzielnia-sprzedala-juz-27-mieszkan,309034,art,t,id,tm.html

 

   Członkowie zarządu SM Pojezierze Barański, Chodor i Mróz oraz członkowie rady nadzorczej na czele z Mokrą tłumaczyli na zebraniach spółdzielczych i przed organami ścigania – nie mogliśmy zarabiać na członkach spółdzielni. Czyli na sobie i swoich dzieciach. W ten sposób wyprowadzili z majątku spółdzielni warte wiele milionów złotych działki przy ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego.  Nowy blok przy al. Piłsudskiego powstał tylko po to żeby Barański mógł tam sobie przywłaszczyć cały parter i czerpać z niego zyski. Czerpie już je od blisko roku od najemców prowadzących hurtownię „bobasek”. W ten sposób bobasek Barański, który wiele lat temu opuścił pasanie krów  na wsi pod Mławą na rzecz zdobywania naszego miasta Olsztyna, przytula kolejne miliony. Jednocześnie z obserwacji wynika, że powyższe przytulanie powoduje już chyba mdłości i być może jakieś odruchy. Barański nikomu nie imponuje i nikogo nie interesuje jego nowy śliski garnitur czy nowy perłowy pojazd. I tu miejsce dla cierpienia prezesa i tęsknoty prezesa za władzą większą niż ta marna z siedziby spółdzielni przy ul. Kołobrzeskiej. Ale o tym w następnym artykule ...  

  

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions