MIEJSCE WŁADZ SM POJEZIERZE

3 lutego 2017 r.

 

 

Miejsce władz SM Pojezierze

 

 Jest we właściwym miejscu odosobnienia. 

 

  Poniżej prezentujemy kolejny chwalebny przykład inwestycji spółdzielczych, które mają na celu pozyskanie środków na remonty starych zasobów mieszkaniowych.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chełm” w Gdańsku buduje nowe bloki. Mieszkania w nich sprzedawane są po cenach rynkowych. Spółdzielnia oczekuje zysku z projektu na poziomie 30 mln zł. Dzięki powyższemu spółdzielnia będzie mogła przeznaczać około 10 mln zł rocznie na inwestycje remontowe w istniejących zasobach mieszkaniowych. Prezes SM Chełm Leszek Majewski: - wszystkie zyski pochodzące z tego, jak i z każdego innego przedsięwzięcia, reinwestujemy z myślą o naszych mieszkańcach. Obecnie realizujemy za ok. 5 mln zł wymianę grzejników w naszych zasobach mieszkaniowych. (…) Staramy się iść naprzód i kreować taką drogę rozwoju, która przynosi realne korzyści – właśnie dlatego stawiamy na przedsięwzięcia deweloperskie z pożytkiem dla spółdzielni. 

  http://monitorbiznesu.com.pl/aktualnosci/nowa-inwestycja-sm-chelm.html

  Powyższe nie jest odosobnione w skali kraju. Nie wszyscy prezesi spółdzielni okradają spółdzielnie. Wielu dba o dobro mieszkańców:

 http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/winogrady-inwestycje-spoldzielnia-sprzedala-juz-27-mieszkan,309034,art,t,id,tm.html

 

   Członkowie zarządu SM Pojezierze Barański, Chodor i Mróz oraz członkowie rady nadzorczej na czele z Mokrą tłumaczyli na zebraniach spółdzielczych i przed organami ścigania – nie mogliśmy zarabiać na członkach spółdzielni. Czyli na sobie i swoich dzieciach. W ten sposób wyprowadzili z majątku spółdzielni warte wiele milionów złotych działki przy ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego.  Nowy blok przy al. Piłsudskiego powstał tylko po to żeby Barański mógł tam sobie przywłaszczyć cały parter i czerpać z niego zyski. Czerpie już je od blisko roku od najemców prowadzących hurtownię „bobasek”. W ten sposób bobasek Barański, który wiele lat temu opuścił pasanie krów  na wsi pod Mławą na rzecz zdobywania naszego miasta Olsztyna, przytula kolejne miliony. Jednocześnie z obserwacji wynika, że powyższe przytulanie powoduje już chyba mdłości i być może jakieś odruchy. Barański nikomu nie imponuje i nikogo nie interesuje jego nowy śliski garnitur czy nowy perłowy pojazd. I tu miejsce dla cierpienia prezesa i tęsknoty prezesa za władzą większą niż ta marna z siedziby spółdzielni przy ul. Kołobrzeskiej. Ale o tym w następnym artykule ...  

  

Postępowanie ws. wycinki drzew

13 marca 2017 r.


Postępowanie ws. wycinki drzew  W dniu 08 marca 2017 r. zostało wszczęte  postępowanie w sprawie usunięcia drzew w SM Pojezierze.
 
  Poniżej zawiadomienie Macieja Janowskiego z dnia 2.03.2017 r. oraz odpowiedź Zdzisława Zdanowskiego Dyrektora Wydziału Środowiska UM w Olsztynie.
  "Niniejszym informuję o popełnieniu wykroczenia z art. 131 pkt 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2134) przez władze SM Pojezierze w Olsztynie polegające na dokonaniu wycinki drzew pod blokami ul. Żołnierska 21, 23 i 25 - naprzeciwko Szpitala Wojewódzkiego. Wycinki dokonano w dniu 1 marca 2017 r., a więc już w okresie ochrony dziko występujących ptaków i związanym z tym zakazem wycinki drzew.
 
  Zgodnie z powyższym przepisem (art. 131 pkt 14) kto bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom narusza zakazy w stosunku zwierząt objętych ochroną gatunkową podlega karze aresztu albo grzywny.


 Decydujące dla popełnionego wykroczenia są przepisy rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt – rozporządzenia wydanego  na podstawie art. 49 ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z  § 8 ust. 1 rozporządzenia w stosunku do dziko występujących ptaków należących do gatunków, o których mowa w lp. 479 w załączniku nr 1  (pozostałe gatunki ptaków występujące naturalnie na terytorium państw UE, przebywające na terytorium RP) wprowadza się zakaz niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd (§ 8 ust. 1 pkt 6) oraz umyślnego płoszenia lub niepokojenia w miejscach noclegu, w okresie w okresie lęgowym w miejscach rozrodu lub wychowu młodych. Z § 9 ust. 1 rozporządzenia wynika, że okres ochronny stanowi okres pomiędzy 1 marca a 15 października.

 Ponadto dokonano wycinki drzew przy ul. Wyszyńskiego na odcinku pomiędzy ul. Żołnierską a al. Piłsudskiego. 

 Istnieją poważne wątpliwości co do dopuszczalnych obwodów wyciętych drzew z art. 83 f ust. 1 w związku z art. 83 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody – zarówno na działce przy ul. Wyszyńskiego, jak i ul. Żołnierskiej. Spółdzielcy dokonali pomiarów pni wyciętych drzew przy ul. Wyszyńskiego i ul. Żołnierskiej i wstępne pomiary wskazują na przekroczenie limitów obwodów (50 lub 100 cm) z ustawy o ochronie przyrody. Spółdzielnię jako osobę prawną te limity obowiązują. Pracownicy SM Pojezierze próbują ukryć powyższe dokonując frezowania karp i zasypywania ziemią. Proszę o niezwłoczną kontrolę na miejscu."https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/posypaly-sie-zawiadomienia-o-wycince-drzew

 

Do artykułu dołączamy jeszcze obrazy nieistniejących już drzew z google maps (2012 r.):

 https://www.google.pl/maps/@53.7708138,20.4922768,3a,90y,358.69h,81.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSzwnOW2v2evX8AB3H2bacg!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@53.7680306,20.5054484,3a,75y,132.55h,82.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfpkdEe9sD7auxDio1IHyuA!2e0!7i13312!8i6656

 

 

Jak to robią w Legionowie ?

9 lutego 2017 r.

 

Jak to robią w Legionowie ?

 

Zasadniczo tak samo jak w SM Pojezierze w Olsztynie.

 „– Zarząd Legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Włanościowej, u nas to właściwie pan prezes Rosiak, sam decyduje komu przydzielać lokale, które budowane są w trybie spółdzielczym, czyli po kosztach budowy. Koszty tej budowy określa jednak spółdzielnia. Koszty budowy nie są kosztami wolnorynkowymi. Tutaj przykładem jest właśnie lokal banku, gdzie określono wartość 1m2 na 5700 zł. Obok spółdzielnia przeprowadziła przetarg na 3 lokale i wyszło z metra 16 tys. złotych. No jest zasadnicza różnica. Dwa lokale pan prezes przydzielił swojemu synowi i dziwnym trafem, lokal znajdujący się w sąsiedztwie nabył pan prezydent miasta Legionowo, Roman Smogorzewski – mówił w programie „Chodzi o pieniądze” Jacek Jaglak ze Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów. Jak wiemy, lokale zostały połączone w jeden duży i wynajęte placówce PKO BP. Syn prezesa Rosiaka ma na wynajmie zarabiać kilkanaście tys. złotych miesięcznie. Dziennikarze telewizyjnego programu powołali się także na publikacje tygodnika To i owo, który na podstawie analizy oświadczeń majątkowych prezydenta Smogorzewskiego wyliczył, że jego majątek od 2009 roku wzrósł z 1,5 mln do ponad 6 mln złotych, co czyni go jednym z najbogatszych samorządowców w Polsce. Prezydent Legionowa, w ciągu ostatnich 7 lat miał, jak zostało to powiedziane w programie „niezwykłe szczęście” w nabywaniu atrakcyjnych nieruchomości, których wartość z czasem wzrastała nawet 10-cio krotnie.”

https://vod.tvp.pl/28671186/06022017

http://www.legio24.pl/tvp-zajela-sie-tematem-legionowskiej-spoldzielni-dostalo-sie-rosiakowi-smogorzewskiemu/

               

   Należy jednak dodać, że pomimo tak jaskrawej, powyższej patologii prezes SM Pojezierze Barański może śmiać się z w/w, tak „wysokiej” ceny (5700 za m2) lokalu użytkowego. Cały parter przy al. Piłsudskiego 52 Barański kupował po cenie 3800 za m2. Przyjdzie czas na odpowiedzialność za malwersacje, zbadanie „niezwykłego szczęścia” w nabywaniu atrakcyjnych nieruchomości i analizy majątkowe. - Nie będziemy odpuszczać przestępcom w białych kołnierzykach – zapowiedział prokurator krajowy Bogdan Święczkowski na konferencji prasowej w dniu 9.02.2017 r.

   Poniżej grunt przy al. Piłsudskiego w stanie jeszcze przed „uwłaszczaniem się” Barańskiego.

 

https://www.google.pl/maps/place/aleja+Pi%C5%82sudskiego+52+Olsztyn/@53.7722455,20.5029388,3a,75y,204.05h,90t/data=!3m7!1e1!3m4!1sZ8JIAeBrXVisWJ55vovJgg!2e0!7i13312!8i6656!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0xa7a8175af41203dd!6m1!1e1

 

BARAŃSKI - MORDERCA DRZEW

1 marca 2017 r.

 

Barański - morderca drzew

 

    Zgodnie z powyższym, poszukujemy wyjątkowo niebezpiecznego osobnika.

  Cechy charakterystyczne ułatwiające rozpoznanie: raczej stary (60+); ręce lepkie – przykleja się do nich cudza własność; twarz cwaniacka i uśmiechnięta – wiecznie zadowolony ze swoich życiowych dokonań; stan majątkowy – znaczny – 40.000 zł miesięcznej pensji z pieniędzy starych spółdzielców plus to co sukcesywnie wyprowadza z majątku spółdzielni; pochodzenie – chłopskie; wykształcenie – doktorat z ekonomiki chowu trzody chlewnej – bardzo przydatny do zarządzania w spółdzielni mieszkaniowej i wyprowadzania z niej majątku; zainteresowania (tak jak sam napisał w „Echu Pojezierza” w 2005 r), myślistwo i etyka - chodzi o etykę miłości – w przypadku zwierząt strzelanie do nich, w przypadku drzew ich cięcie; słabość – oprócz słabości do pieniędzy (najczęściej nie swoich) miał dużą słabość do pił łańcuchowych – w tym zakresie zaspokoił się w dniu 1.03.2017 r.; stan spodni i butów – obecnie z dużą ilością wiórów.

 

   Ostatnio widziany w dniu 1.03.2017 r. na ul. Tuwima w Olsztynie jak jechał wraz z żoną na zakupy - uśmiechnięty i zadowolony z wykonanego dzieła zniszczenia.

  Uwaga w najbliższych dniach nadal może szaleć z piłą !  W razie spotkania osobnika natychmiast dzwonić na Policję lub do weterynarza z bronią usypiającą.

 

         Tyle tytułem wstępu.

  W SM Pojezierze wydarzyło się dziś coś koszmarnego. Drzewa, wśród wielu z nas żyło, a wielu wręcz wzrastało razem z nimi, poszły pod piłę. Polecenie wydał oczywiście satrapa Barański. Wykorzystał LEX Szyszko i jednocześnie złamał przepisy ustawy o ochronie przyrody – od 1-go marca jest okres lęgowy ptaków i LEX Szyszko tego nie zmieniło. Ale cóż to dla bandziora w białym kołnierzyku … Baranina pan wszechrzeczy może też niszczyć przyrodę.

http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/polska/Okres-legowy-ptakow-szansa-dla-drzew/

 

  Pod piłę poszły drzewa przy blokach ul. Żołnierskiej 21, 23 i 25 (naprzeciwko Szpitala Wojewódzkiego) oraz  drzewa pomiędzy parkingami społecznie strzeżonymi przy ul. Wyszyńskiego. Wczoraj (28.02.2017 r.) Barański osobiście mierzył grunty przy ul. Żołnierskiej i naznaczał drzewa do wycięcia.

  Mieszkańcy bloków przy ul. Żołnierskiej zostali zaskoczeni wycinką o godz. 7 rano. Niestety nie podjęli akcji broniącej drzew. Można by sobie wyobrazić taką akcję - obejmowania drzew, zabierania pił. Bierność oznacza, że drzew już nie ma i nie będzie. Będzie betonowa pustynia. Aktywność spółdzielców ograniczyła się do zawiadomienia Straży Miejskiej, która przybyła i spisała protokół. Jednocześnie po przyjeździe Straży zaprzestano cięcia i już żadnego kolejnego drzewa nie wycięto. Powyższe tylko potwierdza nielegalność całej akcji.   

  Powyższe lokalizacje nie są przypadkowe. Barański i spółka nie wykonują wycinek tylko z okrucieństwa wobec przyrody i ludzi tam mieszkających. Te ogolone działki mają być kolejnymi wyprowadzonymi z majątku spółdzielni przez przestępców z władz SM Pojezierze. Lokalizacja przy ul. Żołnierskiej to ta wybrana przez Baraninę już 10 lat temu. Na dole nowego bloku gabineciki dla lekarzy, które Barański tak samo sobie przywłaszczy jak w nowym bloku przy al. Piłsudskiego i z krociowym zyskiem wynajmie. Ogolona działka przy ul. Wyszyńskiego połączy 2 parkingi społeczne, które Barański także zrówna z ziemią. Już 2,5 roku temu alarmowaliśmy „parkingowców” żeby nie podpisywali umów na najem miejsc postojowych, bo to tylko instrument prawny do wypowiedzenia i opróżnienia miejsc. Poszliście jak owce na rzeź i dla świętego spokoju. Spokoju nie będzie. Mafia spółdzielcza już o to zadba .

 W jakim i czyim kraju my żyjemy?

https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/posypaly-sie-zawiadomienia-o-wycince-drzew

 Poniżej prezentujemy zdjęcia wycinek.

https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/posypaly-sie-zawiadomienia-o-wycince-drzew

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions