Żołnierska 19 A – rusza sprzedaż i wynajem

28 lipca 2021 r.

 

Żołnierska 19 A – rusza sprzedaż i wynajem

 

  Właśnie uzyskaliśmy informacje, że Barański ogłosił nabór najemców na przywłaszczony przez siebie parter w nowym bloku przy Żołnierskiej 19A. Interesantów przyjmuje w swoim gabinecie w siedzibie SM przy ul. Kołobrzeskiej. Nie występuje tam jako prezes spółdzielni, tylko jako przedsiębiorca zajmujący się „wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”. Jego wpis w CEIDG poniżej. Do powyższych, własnych lub dzierżawionych, powinien sobie jeszcze dopisać „lub kradzionymi”.

  Rusza też sprzedaż lokali z nowego bloku. Wszak nikt z kupujących nie miał żadnych potrzeb mieszkaniowych, a jak się kupiło na handelek, to czas zacząć sprzedawać …  Poniżej link do oferty z olx. Czytamy w niej m.in.: „Mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni 97,20 mkw. w idealnej lokalizacji (…) Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja mieszkanie znajduję się na ulicy Żołnierskiej w doskonale skomunikowanej część Olsztyna (…) Miejsce bardzo przyjemne do życia oraz zapewniające właściwą lokatę kapitału na przyszłość - mieszkania w tej części miasta od kilkunastu lat i bez względu na sytuację stale zyskują na wartości. (…) Mieszkanie jest idealne dla pary, dla rodziców z dziećmi oraz jako inwestycja pod wynajem ze względu na atrakcyjną lokalizacje, dostęp do komunikacji miejskiej, okoliczne punkty handlowo-usługowych oraz szpital wojewódzki. Mieszkanie jest do oddania na koniec września 2021 r.”

https://www.olx.pl/d/oferta/mieszkanie-deweloperskie-4-pokoje-97-m2-centrum-CID3-IDKzhLp.html#487b211209;promoted

   Szkoda, że Pani sprzedająca nie przybliża czytelnikowi szczegółów swojej inwestycji. Kupiła za ok. 4.900 zł/m2. Sprzedaje za 7.010 zł/m2. Przy 97 m2 zarobek Pani to ponad 200.000 zł Zyski Wiesia Barańskiego i jego żony Marysi oraz pań i panów namaszczonych do kupna lokali – imponujące. Straty spółdzielni i spółdzielców – druzgocące. Ponadto dobijająca świadomość życia w państwie takich czy innych prezesów, czyli w państwie bezprawia.

Spółdzielcze Toyoty Anno Domini 2021

01.02.2021

 

Spółdzielcze Toyoty Anno Domini 2021

 

  

  Pamiętacie Państwo jeden z pierwszych przekrętów Barańskiego i jego bandy. Jakoś pod koniec 2007 r. Baranina postanowił jak zwykle zaimponować swojej chciwej Marysi lub zrekompensować sobie jakieś męskie braki lub też rzucić na kolana mieszkańców spółdzielni (ale wjazd na zebranie grupy członkowskiej … !) – no i postanowił sobie kupić Lexusa. Kupując go okazało się, że jak kupi jeszcze 3 Toyoty, to jego Lexus będzie naprawdę tani. Decyzja jest więc prosta – za pieniądze spółdzielców Toyotki dla Chodora, Mroza i niejakiej Mokrej (Olgi, tej która sprowadziła tę kreaturę do SM), a tani Lexusik dla Baraniny.

  Tym, którzy nie pamiętają – przypominamy:

 

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2008/161-spoldzielcze-toyoty

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2008/162-spoldzielcze-toyoty-ii

 

  Swoją drogą łza się w oku kręci jak człowiek skonstatuje, że już 13 lat poświęciło się na społeczną kontrolę złodzieja Barańskiego. Kawał życia. Ileż można by zrobić w tym czasie … Oczywiście można by napisać z tego wszystkiego książkę, z głównym bohaterem chciwym psychopatą. Niestety pamięć społeczna jest ułomna i wielu, w tym członków spółdzielni może nawet nie chcieć słyszeć, że banda ich okradała i okrada. Popularność w/w książki może być umiarkowana – chociaż popularność niniejszej strony jest nad wyraz wysoka … Spółdzielcy mogą ze zgorszeniem, jednocześnie paradoksalnie, z patologicznym zachwytem patrzeć na Barańskiego jak na człowieka sukcesu. Nie są w stanie zrozumieć, że popisuje się on bogactwem, które wynika tylko z tego, że ich okradł. Niestety istnienie takiej kanalii w zestawieniu ze słabością naszego państwa i jego organów ścigania powoduje, że nie ma wyjścia – prowadzimy i będziemy prowadzić nadal naszą stronę i robić wszystko inne co możliwe. Oczywiście w bardzo małym gronie, bo większości to nie obchodzi. Albo obchodzi w formule odwiedzenia naszej strony i nasycenia się wiedzą, że są tacy, których to obchodzi i że są działania w temacie …

 

  Koniec dygresji. Wszak to artykuł w temacie Toyot.

 Dwunastoletnie Toyoty zostały cokolwiek wyeksploatowane przez wożenie dup wiceprezesów z domu i do domu. Jedna z nich została ostatnio rozbita, w opcji szkody całkowitej, przez niejaką kadrową SM. Bynajmniej nie był to przypadek, że ta dziewoja jeździła tym samochodem. Zarabia w SM jakieś 10.000 zł. No ale nie ma to jak samochód służbowy – darmowy serwis, darmowe tankowanie, darmowe mycie i odkurzanie. Pańcia sobie chwaliła darmowy samochód. Woziła też leśnego dziadka Chodora, który chyba już nie potrafi prowadzić samochodów. Ona prowadzić - też nie za bardzo ... No i stało się. Jechali, jechali i się wyjechali - Toyotka skasowana. Samochód na złom. No ale od czego jest wujek Barania, ze złodziejskim dostępem do kont spółdzielców. Nie ma problemu. Nowa Toyota już kupiona. Nowoczesna, ekologiczna, hybrydowa. Wszystko dla spółdzielców i ich dobra !    

 Poniżej prezentacja najnowszego "nabytku spółdzielców".

PROKURATURA OKRĘGOWA W LUBLINIE - PREZENT POD CHOINKĘ

16 grudnia 2021 r.

 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie - prezent pod choinkę

 

   Prokuratura Okręgowa w Lublinie przejęła śledztwa dotyczące wyprowadzania z majątku SM Pojezierze lokali w blokach Kołobrzeska 7A, Piłsudskiego 52, jak i ostatnich przestępstw dotyczących Żołnierskiej 19A. Wybór w/w Prokuratury nie jest przypadkowy. Są oni specjalistami od ścigania przestępców spółdzielczych, co wykazali wnoszeniem aktów oskarżenia do Sądów – pisaliśmy o tym od co najmniej 2 lat. Zasadnym jest przewidywanie, że w sprawach SM Pojezierze będą tak samo skuteczni, a macki Barańskiego do Lublina nie dotrą.

    Powyższe jest prawdziwym prezentem pod choinkę dla mieszkańców spółdzielni.

   Dla zorganizowanej grupy przestępczej, okradającej spółdzielnię, jest to prezentem także, tyle że na odwrót.

    Do grupy należą:

   Prezesi Wiesław Barański (wraz z żoną Marią), Roman Chodor oraz Andrzej Mróz. Ponadto członkowie rady nadzorczej SM Pojezierze Anna Tkacz – przewodnicząca, Lila Barbara Kuczwalska - zastępca przewodniczącej, Krystyna Kwiatkowska – sekretarz, Jadwiga Serowik - przewodnicząca komisji rewizyjnej, Kazimierz Zakrzewski - przewodniczący komisji technicznej, Bolesław Czapiewski, Maria Żywicka, Józef Nakonieczny, Barbara Żuromska, Anna Skokowska, Bożena Wrzeszcz – Zwada, Ryszard Kamiński, Halina Juchniewicz, Krzysztof Sekściński, Marek Chodań. Do powyższych należy dołączyć historycznych członków rady (na czele z Olgą Mokrą), którzy wsławili się wyprowadzaniem lokali w latach 2012-2015.

  Opisywany, hojny prezent dla powyższych będzie asumptem do świątecznej zadumy, refleksji nad własną chciwością i konsekwencji z tego wynikających. Święta mogą być nie do końca udane … Powyższej zadumy życzymy także wszystkim lokatorom z Kołobrzeskiej 7 A oraz wszystkim cwaniakom, których Barański i jego banda zapisali na kupno mieszkań przy Żołnierskiej 19 A.

 

KTO ZAPŁACI ZA PIONY MOKRE?

16 lutego 2021 r.

 

Kto zapłaci za piony mokre?

 

  Czym są piony mokre, a czym suche ? W blokach 11-piętrowych znajdują się przestarzałe instalacje przeciwpożarowe, tzw.  piony suche. Od 2003 r., czyli od ponad 17 lat, obowiązują przepisy obligujące do zainstalowania tzw. pionów mokrych - są to specjalne urządzenia wyposażone w zawory hydrantowe, do których strażacy przyłączają węże, gdy pożar wybuchnie w jednym z mieszkań na wyższych piętrach. Woda podawana jest z pompowni ze zbiornika z wodą do celów przeciwpożarowych, zlokalizowanego najczęściej w piwnicy. Więcej poniżej:

https://www.ppoz.pl/rozpoznawanie-zagrozen/1185-nawodnienie-suchych-pionow

 

  Tzw. zarząd SM Pojezierze wie o powyższym. Wymianę pionów suchych na mokre, w skali całej SM Pojezierze, podjęto tylko w bloku przy ul. Żołnierskiej 35. Dlaczego tylko w tym bloku ? Dlatego, że tylko tym blokiem zainteresowała się i skontrolowała go straż pożarna i przymusiła do powyższego. Stanowisko straży pożarnej wyrażone jest w prezentowanej poniżej decyzji.

  Stanowisko sądów administracyjnych jest jednoznaczne – piony mokre należy wykonać bez względu na koszty. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze ...

https://www.rp.pl/Nieruchomosci/306039967-Wyrok-WSA-spoldzielnia-musi-dostosowac-stare-bloki-do-obecnych-wymogow-przeciwpozarowych.html

 Na przykładzie bloku przy ul. Żołnierskiej 35 można wskazać koszty w/w pionów mokrych. W 2013 r. zorganizowana grupa przestępcza Barańskiego kazała jego mieszkańcom płacić podwojoną opłatę na fundusz remontowy przez okres 8 lat. Przy statystycznym metrażu i w/w opłacie jest to ok. 100 zł miesięcznie. W skali 8 lat dochodzimy do blisko 10.000 zł na każde mieszkanie. I wracając do 2013 r., był to „wspaniały” rok dla spółdzielczych złodziei. Wtedy właśnie podzielili między siebie za ułamek ceny mieszkania przy Kołobrzeskiej 7 A. Wtedy też złodziej Barański ze swoją żoną złodziejką przywłaszczyli sobie za ułamek ceny całość  parteru użytkowego przy ul. Piłsudskiego 52.

  Biorąc pod uwagę powyższe, ukradzione inwestycje oraz aktualnie kradzione mieszkania i cały parter użytkowy przy ul. Żołnierska 19 A, można śmiało stwierdzić, że za pieniądze możliwe do uzyskania dla spółdzielni, można by zrealizować w/w piony mokre we wszystkich wysokich blokach w SM Pojezierze.

  Większość przygląda się patologi złodziejstwa w formule – kradnie ale nie moje, jakieś państwowe, nie wiadomo czyje. Nie. Kradnie Wasze. Jak zaczniecie Państwo płacić np. na powyższe piony mokre, to konkretnie odczujecie skonsumowanie spółdzielczych zysków przez małżonków Barańskich i ich towarzystwo.

  Każdy spółdzielca może się nauczyć jak czytać księgi wieczyste nieruchomości, które  spółdzielni ukradziono. Poniżej numery ksiąg wieczystych nieruchomości przywłaszczonych przez małżonków  Barańskich - to suma parteru przy ul. Piłsudskiego 52:

OL1O/00164415/2

OL10/00164416/9

Zapraszamy do analizy w rządowej przeglądarce. Wystarczy wpisać powyższe oznaczenia ksiąg wieczystych:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=falsefalse

Poniżej mały wyciąg z działu I-SP – spisu praw związanych z własnością:

    Wyłączne uprawnienie do parkowania pojazdów na wyznaczonych 9 (dziewięciu) miejscach postojowych (tj. 8 miejscach postojowych zlokalizowanych na działce 68/30 oznaczonych numerami 2-9 i 1 miejsca postojowego zlokalizowanego na działce nr 2/6 oznaczonego nr 1) oraz wyłączne uprawnienie do parkowania pojazdów na wyznaczonych 7 (siedmiu) miejscach postojowych zlokalizowanych na działce 68/30 oznaczonych numerami 10-16 wraz z korzystaniem z drogi dojazdowej znajdującej się przed budynkiem nr 52

   Prawo do korzystania z części dachu przeznaczonej pod konstrukcję stalową w celu zamontowania reklamy - zgodnie z załączonym do aktu notarialnego umowy o ustanowienie służebności gruntowych z dnia 03-03-2015 r.

 

         Złodziejska parka Barańskich w umowie, którą zawarła w 2019 r. ze swoimi koleżankami z rady nadzorczej, przewidziała analogiczne zapisy – kolejny ich łup też ma być połączony z bezpłatnymi służebnościami parkingowymi i bezpłatnymi reklamami na dachu ul. Żołnierskiej 19 A … Taki fajny dodatek do parteru …

         Poniżej aktualne zdjęcia parteru ul. Żołnierskiej 19 A i w/w decyzja. 

 

ŻOŁNIERSKA 19A - CZYLI JAK W POLSCE ŚCIGA SIĘ SPÓŁDZIELCZYCH PRZESTĘPCÓW

1 września  2021 r.

 

Żołnierska 19A – czyli jak się w Polsce ściga się spółdzielczych przestępców

 

 W grudniu 2019 r. zawiadomiliśmy Prokuraturę Olsztyn Południe o kolejnych przestępstwach lokalowych w SM Pojezierze.

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2019/236-kamienica-dla-wybrancow-przy-ul-zolnierskiej-zawiadomienie-prokuratury

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2020/240-zolnierska-rusza-sledztwo

 

  Najwyższy czas złożyć naszym czytelnikom relację z dokonań olsztyńskich organów ścigania. 

  W styczniu 2020 r. wszczęto śledztwo. Już w czerwcu 2020 r. dojrzało ono do umorzenia. Umarza pan policjant, a pani prokurator Agnieszka Telecka oczywiście zatwierdza. Przy okazji mylą kwalifikację prawną i wskazują na art. 231 § 1 kodeksu karnego zamiast art. 296 kk. W terminie na wniesienie zażalenia na postanowienie o umorzeniu wnosimy pismo do Prokuratora Generalnego, jak i Prokuratury Olsztyn Południe. Z w/w pisma: „Postanowienie o umorzeniu śledztwa w tak ważnej sprawie należy uznać za kompletne zignorowanie przestępczych działań na majątku spółdzielczym i jednocześnie danie przyzwolenia na analogiczne zachowania w przyszłości i to nie tylko na terenie w/w spółdzielni, ale też jako przykład do naśladowania przez pozostałe, zdemoralizowane władze spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Proceder wyprowadzania mieszkań i lokali użytkowych trwa od lat. Obecnie jest już realizowany w Olsztynie trzeci budynek –  przy ul. Żołnierskiej 19 A. Wcześniej były to budynki przy ul. Kołobrzeskiej 7 A i ul. Piłsudskiego 52.  (…) Wnoszę niniejsze pismo w terminie przewidzianym na zażalenie do Sądu. W mojej ocenie, w niniejszej sprawie Sąd jednak nie jest konieczny. Sprawa powinna być dalej prowadzona, a więc podjęta i rzetelne decyzje procesowe Prokuratury oraz Prokuratur nadrzędnych powinny być tu wystarczające.” Wydawało się, że pan Prokurator Generalny (występujący też w roli Ministra Sprawiedliwości) może zainteresuje się tematem funkcjonowania prokuratury w dobie reform wymiaru sprawiedliwości i codziennie ogłaszanej walki z przestępczością zorganizowaną. Nic z tych rzeczy … Pismem z sierpnia 2020 r. prokuratura obsługująca P.G. czyli Prokuratura Krajowa przekazuje nasze pismo do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie i wskazuje, „że nie stwierdzono podstaw do wdrożenia nadzoru …”. Prokuratura Okręgowa nie robi nic. W międzyczasie nasze pismo trafia też za pośrednictwem P.R. Olsztyn Południe do Sądu jako zażalenie. W dniu 28.10.2020 r. Sędzia Mirella Sprawka utrzymuje postanowienie o umorzeniu. Powód zdumiewający - skoro umorzenie było z art. 231 kk zamiast 296 kk, to śledztwo było prowadzone z niezrozumiałych względów w złym kierunku. Dostajemy też pouczenie, że możemy złożyć kolejne zawiadomienie. No to składamy jeszcze raz te same zawiadomienie w listopadzie 2020 r. W dniu 30.12.2020 r. ta sama prokurator Agnieszka Telecka, postanawia odmówić wszczęcia śledztwa „wobec braku dostatecznych danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa”. W uzasadnieniu stwierdza, że tego rodzaju działania nie wyczerpują znamion żadnego przestępstwa i mogą być oceniane jedynie w kontekście etycznym i moralnym. „Zawiadamiający w żaden sposób nie wykazał również, że zbycie lokali nastąpiło po cenach zaniżonych…”. Pani Prokurator przemilcza jednocześnie to, że zignorowała wniosek o powołanie biegłego sądowego rzeczoznawcy majątkowego, który by wycenił. Wnosimy oczywiście kolejne zażalenie do Sądu. W międzyczasie korespondujemy także z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie. Piszemy także do szefów Prokuratury Olsztyn Południe (Prokurator Rejonowy Daniel Brodowski, z-ca  Krzysztof Górski, z-ca do spraw wojskowych płk Tomasz Jabłoński). Przypominamy także powyższym, że zdumiewającym jest, że parę lat temu Prokuratura Olsztyn Południe była w stanie „stanąć na wysokości zadania” i sporządzić akt oskarżenia p-ko mieszkańcowi SM Pojezierze, który postawił 2 słupy na parkingu społecznie strzeżonym bez pozwolenia budowlanego oraz że już powyższe świadczy o wybieraniu spraw małych i ze słabym „przeciwnikiem”. Zadaliśmy powyższym też pytanie dlaczego prezes Barański przerasta możliwości Prokuratury w ściganiu wielomilionowych nadużyć ? Jak łatwo się domyślić, odpowiedzi brak.

            Sędzia Joanna Siennicka postanowieniem z dnia 7.06.2021 r. zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa nie uwzględnia. W uzasadnieniu mamy jakieś opowieści o tzw. systemie spółdzielczym, z którego ma wynikać, że prezes może robić co chce, w tym kupować za ¼ ceny. I jeszcze takie zdanie: „Wskazać dodatkowo należy na zasadę subsydiarności prawa karnego, z której wynika, że środki represji karnej powinny być zastosowane dopiero wówczas, gdy inne rodzaje reakcji prawnej (np. wynikające z prawa cywilnego, gospodarczego, czy administracyjnego) nie są wystarczające.” Oczywiście w uzasadnieniu już nie przeczytamy nic o powyższych innych reakcjach prawnych, które okazały się wystarczające …

  W akcie desperacji piszemy w lipcu 2021 r. do wiceministra Sprawiedliwości Sebastiana Kalety. Piszemy właśnie do niego, bo przeczytaliśmy, że wiceminister bierze się za kastę prezesów:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiceminister-wezmie-sie-za-kaste-prezesow/d950xdp

  Myśleliśmy, że może ambitny w „Fakcie” wiceminister wzruszy się problemem i może zainteresuje też swojego kolegę, samego ministra czyli Prokuratora Generalnego. Nic z tych rzeczy. Nasze pismo ministerstwo przekazuje do jakiegoś Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologi, które przysyła jakieś pismo o możliwej lustracji przez jakiś związek rewizyjny lub nawet wystąpi do Krajowej Rady Spółdzielczej. Zbyt często widzieliśmy Barańskiego całującego się na jubileuszach z członkami tych związków i rad żeby zareagować inaczej niż śmiechem na powyższe rewelacje. Tak oto wiceminister wziął się za kastę prezesów …

  W tych wszystkich działaniach cały czas cytujemy poniższą sprawę, gdzie za procedery tożsame z tym co wyprawia Barański jest sprawa karna:

https://lublin.tvp.pl/46002568/jest-akt-oskarzenia-przeciwko-bylemu-prezesowi-i-jego-zastepcy-lubelskiej-spoldzielni-mieszkaniowej

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiXsJD3hNvyAhWjM-wKHalLChQQFnoECAMQAQ&url=https%3A%2F%2Flublin.po.gov.pl%2Fupload%2Fkomunikat_-_akt_oskarzenia_w_sprawie_prezesa_lsm.docx&usg=AOvVaw3Zvhh_ru5tAAN58zCn6mZf

           

  Prokuratorzy i sędziowie olsztyńscy udają, że powyższego nie widzą. Taka nowa, prawnicza technika - jak nam coś nie pasuje do wywodu przy orzekaniu o zaniechaniu ścigania, to udajemy ślepych i głuchych.  

 

  Jak widać, wymiar sprawiedliwości w Polsce „kwitnie” dzięki „reformie”. Prezesi spółdzielni mieszkaniowych nadal mogą bezkarnie kraść. Być może na sprawiedliwość trzeba będzie czekać do czasów, gdy na  wymiar sprawiedliwości będą miały wpływ osoby, które swoją pracę traktują jako misję np. członkowie Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

            Poniżej parę cytowanych wyżej dokumentów oraz zdjęcia z dzisiaj Żołnierskiej 19 A. Wszystko już prawie gotowe. Użytkowy parter Barańskiego i jego żony Marysi widać, że ma 6 drzwi, a więc 6 lokali. Parka Barańskich już przebiera nóżkami czekając na czynsze.

  

TU DO POBRANIA POSTANOWIENIE O UMORZENIU ŚLEDZTWA

Podkategorie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1123616

Kubik-Rubik Joomla! Extensions