Książe Barański - Nowy blok przy ul. Żołnierskiej

28 grudnia 2018 r.

 

Nowy blok przy ul. Żołnierskiej

 

  Tak jak można było się domyślić, osobiste znaczenie drzew do wycinki przy ul. Żołnierskiej 21, 23, 25 przez Barańskiego i ich wycięcie w dniu 1 marca 2017 r., nie było przypadkowe. W Urzędzie Miasta Olsztyna jest właśnie procedowany wniosek SM Pojezierze o wydanie pozwolenia budowlanego na budowę nowego bloku na powyższym gruncie.

  Barański od 2007 r. przebiera nogami żeby zabudować powyższy grunt, który od lat 70 ubiegłego wieku stanowi parking. Wobec silnych protestów mieszkańców sprzed 10 lat, wówczas odstąpił od swojego „projektu biznesowego”. Postanowił wówczas „próbkować” w celu ustalenia jak daleko można zajść w wyprowadzaniu majątku spółdzielczego. Kupił więc za spółdzielcze pieniądze 3 Toyoty (dla swoich wiceprezesów i dla przewodniczącej rady nadzorczej). Potem wyprowadził spółdzielcze nieruchomości przy ul. Kołobrzeskiej 7 A i al. Piłsudskiego 52. Powyższe „próbkowanie” skończyło się na głośnych na cały kraj aferach. Jednocześnie organa ścigania w naszym kochanym kraju robiły śledztwa tak żeby nic nie zrobić i żeby umorzyć. Dało to Barańskiemu i jego pomagierom wiatr w żagle. Po raz kolejny nachapią się lokali za pół ceny. Jak ktoś ich spyta czy to nie przestępstwo, to odpowiedź mają gotową – skoro Kołobrzeska i Piłsudskiego według Prokuratury przestępstwem nie były, to czemu na Żołnierskiej nie mogą pofolgować swojej chciwości. 

  Barański na zebraniach 2018 roku oświadczał, że to jego ostatni blok. Ostatni, planowany skok na spółdzielcze nieruchomości musi być odpowiednio spektakularny. Barański bezprawnie i bezkarnie przejął cały parter przy al. Piłsudskiego 52. Żywimy przekonanie graniczące z pewnością, że parter w nowym bloku przy ul. Żołnierskiej analogicznie sobie przywłaszczy. Książe złodziei Robin Hood odbierał bogatym i dawał biednym. Książe Barański zmodyfikował powyższe – odbiera biednym i daje sam sobie. Z przywłaszczonego parteru nowego bloku zrobi gabinety lekarskie pod wynajem i do końca swoich dni będzie bajecznie bogatym rentierem żyjącym z czynszów. W okrzepłych demokracjach zachodnich za takie rzeczy idzie się siedzieć. W Polsce dla takich Barańskich grabiących społeczeństwo jest podobna bezkarność jak dla ruskich oligarchów kradnących całe fabryki w Rosji.       

  „Chciwość jest naprawdę "grzechem głównym" – jej leczenie w dorosłym życiu jest trudne i długotrwałe. To dlatego, że korzenie tego uczucia leżą głęboko w naszej osobowości – zachłanność wykształca się jeszcze wtedy, gdy dziecko nie umie mówić ani myśleć. (…) Jeśli chciwość jest bardzo silna, żadne nowe mechanizmy mogą jej nie powstrzymać. Jak do tego dochodzi? Zaniedbywane niemowlęta doświadczają bardzo silnego głodu, a więc i silnej chęci jego zaspokojenia. Może być jednak i tak, że nawet najlepsi rodzice nie zahamują chciwości dziecka – jego układ nerwowy może być tak wrażliwy, że nawet krótki głód przeżywany jest bardzo boleśnie. I wtedy chciwość też rośnie w siłę. (…) Jeśli tak jest, można powiedzieć, że psychika dziecka jest chora, bowiem cierpi i nie wykształca dojrzałych uczuć: wdzięczności, wstrzemięźliwości, zadośćuczynienia, dbania o innych. Gdy chciwy człowiek dostanie nawet bardzo wiele, nie czuje wdzięczności ani pragnienia wyrównania, tak jakby mu się po prostu należało to, co dostał. (…) U chciwych osób słaba jest też satysfakcja z zaspokojenia, wspaniałomyślność, zdolność wybaczania i dawania innym czegoś od siebie, tylko z dobrej woli, bez chęci uzyskania czegoś w zamian. Chciwa osoba skupiona jest jedynie na tym, aby wziąć jak najwięcej. Nie umie być bezinteresowna. Jeśli chciwość owładnie czyimś życiem, sprawia, że staje się ono coraz bardziej nieszczęśliwe, jest gonitwą za iluzją i przynosi rozpacz. Chciwa osoba nigdy bowiem nie dostanie tego, czego pragnie, bo ona pragnie ciągle "więcej".”

https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/emocje/czym-jest-chciwosc-przyczyny-chorobliwego-pozadania-aa-KZyi-4xF9-KrKT.html

                Osoby z powyższą dolegliwością tłumnie zasiadają we władzach spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Nikt ich nie leczy, a co gorsza nikt nie ściga. Osoby z władz SM Pojezierze pamiętajcie jednak – bezkarności nie możecie być pewni. Jak będziecie Barańskiemu i sobie klepać zgody na wyprowadzanie majątku, pomyślcie, że wreszcie kiedyś pojawi się w kraju klimat do ścigania takich jak wy …   

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions