Żołnierska 19 A – użytkowy parter w łapach Barańskiego i jego żony

20 maja 2020 r.

 

Żołnierska 19 A – użytkowy parter w łapach Barańskiego i jego żony

 

  Powyżsi, czyli Bonnie i Clyde spółdzielczości mieszkaniowej, przywłaszczyli sobie kolejny parter użytkowy. Po Piłsudskiego 52, przyszedł czas na Żołnierską 19 A.

 

  Siedem lat temu, przy zakupie Piłsudskiego 52 udawali, że jest 3 klientów, ale 2 zrezygnowało i został tylko Barański na białym koniu. Jak to się zrobiło tym razem ? Tym razem znudziło ich powyższe bajanie i pojechali jak poniżej.

 

  W dniu 16.10.2019 r. tzw. rada nadzorcza podejmuje „uchwałę” nr 18/18/2019 o treści takiej :

 

㤠1

Rada nadzorcza SM Pojezierze w Olsztynie zwraca się sugestią, by przy podjęciu decyzji o zawarciu umowy o budowę lokalu z daną osobą, wzięta została przez Zarząd, bądź osobę przez Zarząd upoważnioną, następująca okoliczność:

1) Rada nadzorcza proponuje, by umowy na nowo budowane lokale w miarę możliwości w pierwszym rzędzie zawierać z pracownikami Spółdzielni,

2) Ostateczną decyzję w sprawie zawarcia umowy o budowę lokalu podejmie Zarząd Spółdzielni, bądź osoba przez Zarząd upoważniona.”

 

  Powyższe to (jak widać) cytat, z pisownią oczywiście oryginalną. Rada nadzorcza złodziejskiej SM podejmuje kategoryczne uchwały zabezpieczające SM przed złodziejstwem. Świetnie do tego się nadają tak kategoryczne sformułowania jak „zwracanie się z sugestią”; „wzięta została (…) następująca okoliczność”; „Rada nadzorcza proponuje”; „w miarę możliwości w pierwszym rzędzie”. No i te pełne oddanie zarządowi … Bądź osobie przez nich upoważnionej.

 

  W wykonaniu powyższej wiekopomnej uchwały i jeszcze jakiejś kolejnej nr 23/21 z dnia 27.11.2019 r., w dniu 22.01.2020 r. Barański ze swoją żoną kupują za ułamek ceny cały parter użytkowy Żołnierskiej 19 A po 5.400 zł za m2. Taka powierzchnia usługowa naprzeciwko Szpitala Wojewódzkiego to minimum 15.000 zł za m2. Kolejna szkoda spółdzielni idzie w miliony złotych. Powyższe to jeszcze nie koniec kontraktowania – w pakiecie Barański z żonką biorą za darmo:

  • ustanowienie prawa do wyłączności korzystania z pasa elewacji nad parterem w celu ustawienia konstrukcji pod szyldy, reklamy oraz korzystania z nich,
  • ustanowienie służebności 23 miejsc postojowych pod w/w lokalami użytkowymi.

 

   Umowę z małżeństwem Barańskich zawierają wiecznie oddane: Anna Tkacz – przewodnicząca tzw. rady nadzorczej i Lila Kuczwalska zastępca w/w przewodniczącej. Obie, w/w panie oczywiście z kamienicy wybrańców Kołobrzeskiej 7 a.

 

   Budowa wartko idzie. Koronawirus nie przeszkadza. Już wkrótce Barański (z żoną) mogą dawać ogłoszenia na wynajem na gabinety lekarskie i dalej sobie pakować kolejne spółdzielcze pieniądze do kieszeni.

 

Maciej Janowski 

 

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions