55 lat Pojezierza - z ostatniej chwili

alt

Drodzy Spółdzielcy!

Wczoraj (30.11.2012 r.) świnki z SM Pojezierze za Wasze pieniądze zabawiały się w filharmonii na imprezce ku czci Dr Inż. prezesa Króla Słońce Barańskiego. Oglądaliśmy ich zza szyby około godz. 18. Nie było szans wejścia. Drzwi szczelnie strzeżone przez wynajętą ochronę i paru mięśniaków ze spółdzielni (widać poniżej). 

Witaliśmy gości plakatem z tekstem:

PREZES BARAŃSKI KRÓL SŁOŃCE ZASPOKAJA SWOJE ŻĄDZE ZA SPÓŁDZIELCÓW PIENIĄDZE. 

Ponadto ze znanymi już naszym czytelnikom świnkami. 

     Ze znanych nam osób z władz widzieliśmy tylko Prezydenta Olsztyna. Ubolewamy nad tym. Podkreślamy jednak, że bardzo życzliwie się z nami przywitał – co doceniamy. 

       W sumie bardzo to wszystko przykre. Osoby wchodzące, już na pierwszy rzut oka, potwierdzały specyficzny dobór uczestników tej imprezy. Po pierwsze to armia pracowników. Dalej, osoby wyglądające na to, że spojrzenie prezesa jest dla nich największym szczęściem. Taka małość pomieszana z prezesobogobojnością + darmowe Andrzejki. W środku tego wszystkiego brylujący już na holu Barański i jego koleżanka Mokra. Dostrzegliśmy też „bratnich” prezesów OSM i SM Jaroty. 

      Obchody ku czci Dr Inż. prezesa Króla Słońce Barańskiego to nie tylko przemowy, wazelinka i muzyka. Był też catering. Za Wasze, spółdzielców pieniądze mieli też grubszą wyżerę. 

      Naszą uwagę zwróciły plakaty reklamujące spektakle w filharmonii. Przewrotnie pasują do tych przykrych okoliczności.   

         Przyznajemy się bez bicia także do tego, że dzień przed „galą” ku czci Dr Inż. prezesa Króla Słońce Barańskiego wysłaliśmy e-mail’e do wszystkich osób z władz samorządowych i rządowych w Olsztynie o poniższej treści:

APEL ! 

dotyczy: SM Pojezierze w Olsztynie 

Szanowni Państwo 

     W związku z planowaną w dniu jutrzejszym (30.11.2012 r. godz. 18 ) imprezą w Filharmonii Olsztyńskiej z okazji 55-lecia SM Pojezierze, zwracamy się z prośbą do wszystkich osób publicznych zaproszonych i chcących wziąć w niej udział, o bojkot tej imprezy. 

    Impreza ta jest wyrazem bizantyjskich aspiracji prezesa W.Barańskiego i służy lansowaniu jego samego. Impreza jest robiona za pieniądze, często bardzo skromnie żyjących, spółdzielców i bez ich wiedzy i zgody. Powyższe jest zwykłym szastaniem społecznymi pieniędzmi, na co nie można wyrażać przyzwolenia, także poprzez uczestnictwo w takich imprezach.


        Na imprezce Barańskiego zabrakło wojewódzkich władz rządowych i samorządowych. Nie było Wojewody, Marszałka Województwa, ani nikogo z ich urzędów. Jeżeli powyższa nieobecność wynika z naszego apelu (w co gorąco wierzymy) serdecznie dziękujemy za okazaną solidarność ze spółdzielcami i tak wyrażoną niechęć do spółdzielczego cwaniaka prezesa, tak łasego na poklask i splendory władzy. 

        Powyższe tym bardziej cieszy, że cwaniaki nie miały przez to sposobności przyozdobić się w krzyże i medale zasługi:

www.olsztyn24.com/news/18936-jubileuszowa-gala-w-pojezierzu.htmlcytat 

"Mało sympatycznie zrobiło się w kolejnym punkcie gali, gdy okazało się, że odznaczenia państwowe dla pracowników spółdzielni (Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę) nie mogą być wręczone, bo żadnej z trzech osób uprawnionych do wręczania tych odznaczeń w województwie (wojewody, wicewojewody i dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego) nie ma dziś w Olsztynie.”

      Nie mamy setek tysięcy nie swoich pieniędzy do zabawy - tak jak Barański. Tylko trochę inwencji i kartek papieru do zadrukowania. Tym bardziej cieszymy się, że te nasze skromne działania są dostrzegane przez media lokalne. Krzyżowanie: niskich, lanserskich, narcystycznych, samochwalczych i samouwielbiających odruchów Barańskiego, cieszy nas podwójnie. 

 

Pozostałe linki:

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,12959872,Protest_przed_gala__Prezes_Pojezierza_jak_Krol_Slonce.html

http://olsztyn.wm.pl/133388,Olsztyn-Wladze-swietuja-mieszkancy-protestuja.html#axzz2Dj0TRRCn

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,12951685,Dzis_jubileusz_spoldzielni__Nie_dla_wszystkich_.html

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,12943147,Spoldzielczy_jubel_dla_wybranych__Mieszkancy_oburzeni.html

  

 

alt

alt

http://www.Prezydent Olsztyna był na 55 lecu prezesa Króla Słońce.

alt

alt

alt

alt

Gościmy

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions