Marne ustawodawstwo spółdzielcze

Marne ustawodawstwo spółdzielcze

Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r.  o spółdzielniach mieszkaniowych -

statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.

Z kolei zgodnie z art. 27 3 pkt 1 w/w ustawy -

kto, będąc członkiem zarządu spółdzielni mieszkaniowej wbrew obowiązkowi dopuszcza do tego, że spółdzielnia nie udostępnia członkowi spółdzielni mieszkaniowej odpisów oraz kopii  dokumentów, o których mowa w art.  8 ust. 3 – podlega karze grzywny.

 

Zarząd SM Pojezierze ignoruje w/w powinność udostępniania dokumentów na stronie internetowej  spółdzielni.  Jak się okazuje po ostatnim orzeczeniu Sądu - które poniżej – zarząd spółdzielni z pr.Barańskim może nie zamieszczać dokumentów w internecie zupełnie bezkarnie. Nie można mieć jednak żadnych pretensji do Sądu, który wnikliwie i prawidłowo rozprawił się z marnymi, nielogicznymi i niekonsekwentnymi przepisami. Pozwolimy sobie jedynie zaprezentować odmienny pogląd, co do rozważań znaczeniowych powinien – musi: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4063 ). Naszym zdaniem pr. Barański musi zamieszczać dokumenty w internecie, ale tego nie robi, bo wie, że w niejasnych przepisach brak jest sankcji.

Kto odpowiada za taką „powinność”, z której zarządy spółdzielni w Polsce się jedynie śmieją ? Nasi drodzy ustawodawcy - posłowie.

 

alt

alt

alt

alt

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions