NASZE POJEZIERZE 2010

Nasze Wybory - Nasze Pojezierze

Drodzy Sąsiedzi.

Zbliżają się wybory do Rady Nadzorczej, najwyższej po Walnym Zgromadzeniu władzy w naszej Spółdzielni „Pojezierze”. Dzięki tym wyborom wszyscy dokonamy prawdziwych zmian na lepsze. Dzięki tym wyborom w naszej Spółdzielni w końcu zapanuje jedność i zgoda. Po raz pierwszy w historii każdy z Państwa będzie mógł oddać głos bezpośrednio na swojego kandydata, na odbywanym w częściach Walnym Zgromadzeniu członków Spółdzielni. Skończymy z ustawianymi wyborami. W sposób tajny będziemy wybierać uczciwie i bezpośrednio, będziemy wybierać tych, których chcemy, a nie tych, których nam wskażą.

Chcemy przypomnieć Radzie Nadzorczej, że Spółdzielnia to nie tylko oni. Spółdzielnię stanowią wszyscy członkowie, lokatorzy i pracownicy. Spółdzielnia to ludzie, którzy chcą wspólnie rozwiązywać swoje problemy i polepszać jakość życia.

 Kim jesteśmy

Jest nas kilkudziesięciu. Każdy z nas jest członkiem Spółdzielni, mamy rodziny, pracujemy zawodowo. Chcemy, by nasze osiedla były bezpieczne, czyste i nowoczesne; by mieszkańcom „Pojezierza” żyło się lepiej, ale i taniej - by publiczne pieniądze były szanowane, a nie marnotrawione. Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną, stowarzyszeniem ani władzami Spółdzielni. Nie ma wśród nas ludzi przypadkowych. Są prawnicy, właściciele firm, pracownicy samorządów, ludzie przedsiębiorczy i intelektualiści. Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani, by bronić Waszych interesów.

Nasi przeciwnicy doskonale o tym wiedzą, ale boją się zmian w Spółdzielni. Im bliżej wyborów, tym chętniej będą nam publicznie wmawiać nieczyste intencje. Spodziewamy się absurdalnych ataków i bezpodstawnych oskarżeń. Aby rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, już dziś oświadczamy: nikt z nas, kandydatów do Rady Nadzorczej, popieranych przez Nasze Pojezierze, nie będzie ubiegał się o jakiekolwiek stanowisko w Zarządzie Spółdzielni. Na stanowisko prezesa Spółdzielni „Pojezierze” w Olsztynie chcielibyśmy ogłosić otwarty, ogólnopolski konkurs, do komisji powołując niezależnych ekspertów. Chcemy, by nikt nie miał cienia wątpliwości, że wybrany zostanie najlepszy, doskonale merytorycznie przygotowany kandydat, który potrafi zrozumieć problemy zwykłego człowieka.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową www.naszepojezierze.olsztyn.pl. Na tej stronie znajdziecie Państwo więcej informacji o naszej Spółdzielni, a już wkrótce przedstawimy tam sylwetki naszych kandydatów.

 Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu Spółdzielni. Nieobecność na zebraniach spółdzielczych doprowadza do zawłaszczania SM Pojezierze przez osoby traktujące Spółdzielnię jak swój biznes. Dlatego zapraszamy na zebrania i zapraszamy na wybory!

 

Nasza Spółdzielnia  Nasze Wybory Nasze Pojezierze

Uczciwość Rozwój Demokracja

Czego chcemy

Żądamy szacunku dla wszystkich, mieszkańców  i członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”. Żądamy demokracji spółdzielczej. Żądamy, by Spółdzielnia służyła wszystkim mieszkańcom, a nie tylko swoim władzom.

Dziś władze Spółdzielni ukrywają swoje sprawki, a Rada Nadzorcza nie pełni należycie swojej funkcji kontrolnej. Władze Spółdzielni nie rozliczają się ze swoich działań, a za dostęp do publicznych dokumentów spółdzielczych bezprawnie żądają ogromnych kwot. W zamian dostajemy propagandę w wydawanym na nasz koszt „Echu Pojezierza”, czytamy opowieści o tym, jakich to wspaniałych i mądrych mamy prezesów i Radę Nadzorczą.

 Ta propaganda odwraca uwagę od smutnej prawdy. Czy rzeczywiście jest tak dobrze, skoro mamy najdroższy własny wywóz śmieci w całym Olsztynie ? Dlaczego koszty c.o. rozlicza firma z Gdańska, będąca o 50 % droższa od firm lokalnych? Dlaczego prywatna firma korzysta z naszego światłowodu, a my musimy płacić za kablówkę i internet tyle samo, co inni mieszkańcy? Czy stać nas na powierzchowne remonty klatek schodowych przed wymianą wind i instalacji gazowych…? Dlaczego rada nadzorcza jeździ do zagranicznych kurortów za nasze pieniądze?

Pytania można mnożyć i będziemy je mnożyć – żądając od władz spółdzielni racjonalnych odpowiedzi i sprawozdań, zamiast propagandowej demagogii. Chcemy rozliczenia całej kadencji, chcemy głośno nazwać to, co było dla Spółdzielni szkodliwe. Ale przede wszystkim chcemy demokracji, prawdy  i uczciwości.

Przede wszystkim prosimy Państwa o jedno: przyjdźcie na Walne Zgromadzenie. Głosujcie, dyskutujcie, mówcie, co Was boli i czego pragniecie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1129566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions