Tzw. rada nadzorcza SM Pojezierze 2022

Tzw. rada nadzorcza SM Pojezierze 2022

 

  Z reżimowej strony SM Pojezierze dowiedzieliśmy się o kolejnych „szczęśliwych” wyborach do rady nadzorczej.

  W 2016 r. pisaliśmy, że „jak co 3 lata odbyły się tzw. wybory do tzw. rady nadzorczej. Z uwagi na to, że jakiś czas temu ustawodawca zmusił spółdzielnie do okresowej wymiany członków rad nadzorczych (nie można być dłużej członkiem r.n. niż dwie kadencje), w SM Pojezierze także do takich wymian dochodzi. Zmieniają się osoby, ale nie ich jakość. Standardowo, to nie kto inny jak prezes typuje i namaszcza. Na ustawianych walnych, tzw. wybór, to tylko zwykła formalność.” W 2019 r. napisaliśmy – „Powyższe w 2019 r. okazało się nadal aktualne. Okazało się też, że zakładana przez ustawodawcę fluktuacja kadr w radach nadzorczych SM, jak zwykle została przepoczwarzona przez spółdzielczych watażków.” Kolejne, tegoroczne tzw. wybory, to oczywiście kolejna farsa w stylu poprzednich.

Tytułem przypomnienia:

 

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2019/228-tzw-rada-nadzorcza-sm-pojezierze-2019

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2016-2/212-tzw-rada-nadzorcza-sm-pojezierze-a-kamienica-wybrancow

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/42-kolejne-tzw-wybory-za-nami

  Skład „nowej rady nadzorczej poniżej. Znanym osobnikom poświęcimy parę słów. Dossier pozostałych będziemy w przyszłości uzupełniać.

 1. Bara-Stanilewicz Magdalena.
 2. Bolesta Mirosław.
 3. Chodor Roman - to już prawdziwa kpina. Dziadek Chodor - znany dotychczas jako wiceprezes okradający razem z Barańskim spółdzielnię od 17 lat – będzie teraz nadzorował Barańskiego ...
 4. Gąsiorowski Stefan - szczęśliwy nabywca mieszkania w nowym złodziejskim bloku przy ul. Żołnierskiej 19 A.
 5. Gierejczyk Paweł - szczęśliwy nabywca mieszkania w nowym złodziejskim bloku przy ul. Żołnierskiej 19 A.
 6. Kałudziński Władysław - bohater walk z komuną o sprawiedliwą Polskę. Sprawiedliwej Polski osobnik nie rozciąga na spółdzielczość mieszkaniową w Polsce. Opisywany przez nas nie raz. Po 3 letnich wakacjach powrót na łono rady. Zawarł umowę na mieszkanie w nowym złodziejskim bloku przy ul. Żołnierskiej 19 A. Ciekawe z czego dziadek Wiesio robi te zakupy ?
 7. Kot Ewa - te nazwisko występuje wśród nabywców mieszkania w nowym złodziejskim bloku przy ul. Żołnierskiej 19 A.
 8. Lefler Tadeusz.
 9. Nakonieczny Józef – doświadczony 76 letni, spółdzielczy, wyjadacz – przez 12 lat (2004-2016) w radzie. 3 lata odpoczynku i w 2019 r. już gotów do wytrwałej pracy dla Barańskiego. Nakonieczni występują w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A i nakoniecznie to przypadek. W nowej kamienicy wybrańców Żołnierska 19 A kolejny Nakonieczny nabywa mieszkanie …
 10. Nowowiejska Elżbieta - w 2019 r. powitaliśmy ją jako świerzynkę w rn. Frukt w postaci mieszkania przy ul. Kołobrzeskiej 7a dostała już wcześniej. Kolejna 3 letnia kadencja w „nadzorowaniu” złodziejstwa Barańskich przed nią.
 11. Raczyńska Grażyna - szczęśliwa nabywczyni mieszkania w nowym złodziejskim bloku przy ul. Żołnierskiej 19 A.
 12. Sarosiek Beata
 13. Tylkiewicz Mariusz
 14. Żuromska Barbara - Kolejna 3 letnia kadencja w „nadzorowaniu” złodziejstwa w SM Pojezierze.
 15. Żywicka Maria - pani oddana służbie spółdzielczej i wyrozumiała poczynaniom prezesów. Doświadczona – przez 12 lat (2004-2016) w radzie. W 2019 r. po krótkiej 3-letniej przerwie wróciła do kompaniji. Kolejna 3 letnia kadencja w „nadzorowaniu” złodziejstwa Barańskich przed nią. W życiu osobistym szczęśliwa właścicielka mieszkania w kamienicy wybrańców przy ul. Kołobrzeskiej 7A.

  Jak widać kolejna rada nadzorcza jak marzenie …

  Odnośnie Żołnierskiej 19 A – w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie śledztwo toczy się nadal. Powyższe nie przeszkadza Barańskim i namaszczonym w zawieraniu aktów notarialnych. Nie boją się i już. Jako pierwsi akty notarialne podpisali Barański ze swoją żoną Marysią. Do swojego ulubionego notariusza trafili 18 lutego 2022 r. i łyknęli cały parter Żołnierskiej 19 A razem 416,15 m 2, za jakieś śmieszne grosze. Straty spółdzielni tylko na tym parterze to wiele milinów złotych. Powyższy metraż podzielony jest na 3 lokale opisane w poniższych księgach wieczystych:

OL1O/00192689/8

OL1O/00192690/8

OL1O/00192691/5

  Wystarczy wpisać powyższe oznaczenia ksiąg wieczystych do przeglądarki ekw żeby zobaczyć złodziejstwo Barańskich.

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=falsefalse

 

  Numer księgi wieczystej całej Żołnierskiej 19 A - OL1O/00117938/0. Tam w dziale I-O zobaczymy też wszystkie inne złodziejskie uwłaszczenia na majątku spółdzielczym.

 

 A teraz jeszcze o tym, co sobie rodzinka Barańskich wpisała do KW:

 1. służebność gruntowa polegająca na wyłącznym uprawnieniu do parkowania pojazdów na wyznaczonych miejscach postojowych znajdujących się od strony wejść do lokali niemieszkalnych - stosownie do mapy (załącznik numer 1) na rzecz każdoczesnego właściciela lokalu niemieszkalnego.
 2. służebność polegająca na uprawnieniu do korzystania z pasa elewacji nad parterem budynku w celu usytuowania konstrukcji pod szyldy - zgodnie z załącznikiem nr 2, na rzecz każdoczesnego właściciela lokalu niemieszkalnego.

 Nie musimy dodawać, że te służebności są oczywiście bezpłatne dla Barańskich. Dla tych którzy wynajmą lokale od tych cwaniaków już zapewne nie …

 Małżonki Barańskie – chciwe, bezwstydne i zdemoralizowane. Niczym się nie różniące od kacapskiej kleptokracji … Nikt, nigdy w historii Olsztyna tyle nie nakradł. Można by w nieskończoność powtarzać, co można zrobić z dodatkowymi pieniędzmi w spółdzielni. Zmniejszając opłaty mieszkańcom można by obecnie ulżyć w coraz droższych zakupach. Może mieszkańcom starczyłoby też na jakąś pomoc uchodźcom z Ukrainy … Nic z tych rzeczy. Barańskie mają cały czas potrzeby - chyba zbierają na swoje mauzoleum, które ma przyćmić jeden z siedmiu cudów świata starożytnego tj. mauzoleum króla Mauzolosa.

 Tytułem ilustracji do niniejszego artykułu, który z jednej strony dotyczy tzw. rady, tzw. demokracji spółdzielczej, a z drugiej strony kleptokracji w SM, szukaliśmy w necie jakiegoś zdjęcia ilustracyjnego. Wszak fizjonomie tych wszystkich radnych nadzorców Barańskiego nigdy nie są ujawniane. Wstydzą się swoich twarzy, czy co ? Poszukiwania zakończyliśmy - nie ma lepszego zdjęcia niż poniższe.

Maciej Janowski

 

 

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1128055

Kubik-Rubik Joomla! Extensions