Koniec złodziejstwa w SM Pojezierze ?

5 listopada 2021 r.

 

Koniec złodziejstwa w SM Pojezierze ?

    

    Nasz ostatni artykuł z września należał do smutnych. Opisaliśmy w nim bezmiar bezczynności organów ścigania. Zdarzył się cud … W tym tygodniu spotkały nas dwie niespodzianki. Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe wydała postanowienie o podjęciu na nowo postępowania dot. złodziejstwa lokali przy ul. Żołnierskiej 19A. Druga niespodzianka to podjęcie przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku (po 4 latach od podtrzymania umorzenia przez SĄD Okręgowy w Olsztynie) postępowania dot. złodziejstwa lokali przy ul. Kołobrzeskiej 7 A i Al. Piłsudskiego 52. Nie wiemy za bardzo co spowodowało tak nagły zwrot. Być może ktoś mądry i jednocześnie władny poczytał naszą stronę. Potwierdzałoby to sens istnienia strony i uprawianej tu publicystyki. Jest nadzieja … Może nasz kraj nie jest jeszcze do końca republiką bananową lub Rosją, czy Białorusią, gdzie notable takie jak Barańskie mogą bezkarnie kraść na potęgę.  

     Czekamy na dalszy rozwój wypadków. O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

   W artykule z 16.02.2021 r. „Kto zapłaci za piony mokre ?” podaliśmy numery ksiąg wieczystych lokali użytkowych przywłaszczonych przez Barańskiego i jego Marysię.  Tak jak wtedy napisaliśmy - każdy spółdzielca może się nauczyć czytać księgi wieczyste nieruchomości, które  spółdzielni ukradziono. Każdy spółdzielca może też kontrolować nieruchomości, które są właśnie w trakcie kradzieży – Żołnierska 19 A. Podajemy poniżej księgę wieczystą „matkę” powyższej nieruchomości. Mogą się w niej w przyszłości pojawiać informacje o wydzielonych lokalach i numerach ich ksiąg wieczystych – no chyba, że Barański i jego mafia pójdą siedzieć i nie zdążą dobiec do swojego ulubionego notariusza.

    Dobra informacja jest taka, że w KW jak na razie nie widać transakcji i wpisów o lokalach wyprowadzonych z majątku spółdzielczego. 

Numer księgi wieczystej Żołnierskiej 19 A - OL1O/00117938/0

    Zachęcamy do codziennej analizy w rządowej przeglądarce. Pilnujmy naszego majątku przed złodziejami ! Wystarczy wpisać powyższe oznaczenie księgi wieczystej:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=falsefalse

Numer działki ewidencyjnej Żołnierskiej 19 A - 286201_1.0075.69/18.

Obraz działki z rosnącym na rzecz spółdzielczych złodziei budynkiem:

https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?identifyParcel=286201_1.0075.69/18

 

Maciej Janowski

 

 

 

 

 

KTO ZAPŁACI ZA PIONY MOKRE?

16 lutego 2021 r.

 

Kto zapłaci za piony mokre?

 

  Czym są piony mokre, a czym suche ? W blokach 11-piętrowych znajdują się przestarzałe instalacje przeciwpożarowe, tzw.  piony suche. Od 2003 r., czyli od ponad 17 lat, obowiązują przepisy obligujące do zainstalowania tzw. pionów mokrych - są to specjalne urządzenia wyposażone w zawory hydrantowe, do których strażacy przyłączają węże, gdy pożar wybuchnie w jednym z mieszkań na wyższych piętrach. Woda podawana jest z pompowni ze zbiornika z wodą do celów przeciwpożarowych, zlokalizowanego najczęściej w piwnicy. Więcej poniżej:

https://www.ppoz.pl/rozpoznawanie-zagrozen/1185-nawodnienie-suchych-pionow

 

  Tzw. zarząd SM Pojezierze wie o powyższym. Wymianę pionów suchych na mokre, w skali całej SM Pojezierze, podjęto tylko w bloku przy ul. Żołnierskiej 35. Dlaczego tylko w tym bloku ? Dlatego, że tylko tym blokiem zainteresowała się i skontrolowała go straż pożarna i przymusiła do powyższego. Stanowisko straży pożarnej wyrażone jest w prezentowanej poniżej decyzji.

  Stanowisko sądów administracyjnych jest jednoznaczne – piony mokre należy wykonać bez względu na koszty. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze ...

https://www.rp.pl/Nieruchomosci/306039967-Wyrok-WSA-spoldzielnia-musi-dostosowac-stare-bloki-do-obecnych-wymogow-przeciwpozarowych.html

 Na przykładzie bloku przy ul. Żołnierskiej 35 można wskazać koszty w/w pionów mokrych. W 2013 r. zorganizowana grupa przestępcza Barańskiego kazała jego mieszkańcom płacić podwojoną opłatę na fundusz remontowy przez okres 8 lat. Przy statystycznym metrażu i w/w opłacie jest to ok. 100 zł miesięcznie. W skali 8 lat dochodzimy do blisko 10.000 zł na każde mieszkanie. I wracając do 2013 r., był to „wspaniały” rok dla spółdzielczych złodziei. Wtedy właśnie podzielili między siebie za ułamek ceny mieszkania przy Kołobrzeskiej 7 A. Wtedy też złodziej Barański ze swoją żoną złodziejką przywłaszczyli sobie za ułamek ceny całość  parteru użytkowego przy ul. Piłsudskiego 52.

  Biorąc pod uwagę powyższe, ukradzione inwestycje oraz aktualnie kradzione mieszkania i cały parter użytkowy przy ul. Żołnierska 19 A, można śmiało stwierdzić, że za pieniądze możliwe do uzyskania dla spółdzielni, można by zrealizować w/w piony mokre we wszystkich wysokich blokach w SM Pojezierze.

  Większość przygląda się patologi złodziejstwa w formule – kradnie ale nie moje, jakieś państwowe, nie wiadomo czyje. Nie. Kradnie Wasze. Jak zaczniecie Państwo płacić np. na powyższe piony mokre, to konkretnie odczujecie skonsumowanie spółdzielczych zysków przez małżonków Barańskich i ich towarzystwo.

  Każdy spółdzielca może się nauczyć jak czytać księgi wieczyste nieruchomości, które  spółdzielni ukradziono. Poniżej numery ksiąg wieczystych nieruchomości przywłaszczonych przez małżonków  Barańskich - to suma parteru przy ul. Piłsudskiego 52:

OL1O/00164415/2

OL10/00164416/9

Zapraszamy do analizy w rządowej przeglądarce. Wystarczy wpisać powyższe oznaczenia ksiąg wieczystych:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=falsefalse

Poniżej mały wyciąg z działu I-SP – spisu praw związanych z własnością:

    Wyłączne uprawnienie do parkowania pojazdów na wyznaczonych 9 (dziewięciu) miejscach postojowych (tj. 8 miejscach postojowych zlokalizowanych na działce 68/30 oznaczonych numerami 2-9 i 1 miejsca postojowego zlokalizowanego na działce nr 2/6 oznaczonego nr 1) oraz wyłączne uprawnienie do parkowania pojazdów na wyznaczonych 7 (siedmiu) miejscach postojowych zlokalizowanych na działce 68/30 oznaczonych numerami 10-16 wraz z korzystaniem z drogi dojazdowej znajdującej się przed budynkiem nr 52

   Prawo do korzystania z części dachu przeznaczonej pod konstrukcję stalową w celu zamontowania reklamy - zgodnie z załączonym do aktu notarialnego umowy o ustanowienie służebności gruntowych z dnia 03-03-2015 r.

 

 Złodziejska para Barańskich w umowie, którą zawarła w 2019 r. ze swoimi koleżankami z rady nadzorczej, przewidziała analogiczne zapisy – kolejny ich łup też ma być połączony z bezpłatnymi służebnościami parkingowymi i bezpłatnymi reklamami na dachu ul. Żołnierskiej 19 A … Taki fajny dodatek do parteru …

 

Maciej Janowski

         

 

 

 

 

 

 

PROKURATURA OKRĘGOWA W LUBLINIE - PREZENT POD CHOINKĘ

16 grudnia 2021 r.

 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie - prezent pod choinkę

 

   Prokuratura Okręgowa w Lublinie przejęła śledztwa dotyczące wyprowadzania z majątku SM Pojezierze lokali w blokach Kołobrzeska 7A, Piłsudskiego 52, jak i ostatnich przestępstw dotyczących Żołnierskiej 19A. Wybór w/w Prokuratury nie jest przypadkowy. Są oni specjalistami od ścigania przestępców spółdzielczych, co wykazali wnoszeniem aktów oskarżenia do Sądów – pisaliśmy o tym od co najmniej 2 lat. Zasadnym jest przewidywanie, że w sprawach SM Pojezierze będą tak samo skuteczni, a macki Barańskiego do Lublina nie dotrą.

    Powyższe jest prawdziwym prezentem pod choinkę dla mieszkańców spółdzielni.

   Dla zorganizowanej grupy przestępczej, okradającej spółdzielnię, jest to prezentem także, tyle że na odwrót.

    Do grupy należą:

   Prezesi Wiesław Barański (wraz z żoną Marią), Roman Chodor oraz Andrzej Mróz. Ponadto członkowie rady nadzorczej SM Pojezierze Anna Tkacz – przewodnicząca, Lila Barbara Kuczwalska - zastępca przewodniczącej, Krystyna Kwiatkowska – sekretarz, Jadwiga Serowik - przewodnicząca komisji rewizyjnej, Kazimierz Zakrzewski - przewodniczący komisji technicznej, Bolesław Czapiewski, Maria Żywicka, Józef Nakonieczny, Barbara Żuromska, Anna Skokowska, Bożena Wrzeszcz – Zwada, Ryszard Kamiński, Halina Juchniewicz, Krzysztof Sekściński, Marek Chodań. Do powyższych należy dołączyć historycznych członków rady (na czele z Olgą Mokrą), którzy wsławili się wyprowadzaniem lokali w latach 2012-2015.

  Opisywany, hojny prezent dla powyższych będzie asumptem do świątecznej zadumy, refleksji nad własną chciwością i konsekwencji z tego wynikających. Święta mogą być nie do końca udane … Powyższej zadumy życzymy także wszystkim lokatorom z Kołobrzeskiej 7 A oraz wszystkim cwaniakom, których Barański i jego banda zapisali na kupno mieszkań przy Żołnierskiej 19 A.

 

https://radioolsztyn.pl/sm-pojezierze-pod-lupa-prokuratury/01610897

 

 

 

ODESZLI OD NAS

    Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w ostatnim czasie odeszli od nas nasi przyjaciele i współpracownicy.

W kwietniu 2021 r. ŚP.

EUGENIA SZACHNOWICZ.

W maju 2021 r. ŚP.

LECH KRYGIER.

   Osoby znane i lubiane. Angażujące się społecznie w sprawach SM Pojezierze. Niestety często też nękane za swoją społeczną działalność, choć tak bardzo zasługiwali na spokojne życie. 

    Korzystaliśmy z ich rad. Słuchaliśmy opowieści o początkach spółdzielni. Ubolewaliśmy, że nasi seniorzy musieli tak często obserwować niesprawiedliwość. Będzie nam Ich bardzo brakowało.

 

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

 

 

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2012/66-eugenia-szachnowicz-wykreslona-baranski-savoir-vivre-ii

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/51-pani-eugenia-nadal-w-sm-pojezierze

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/pani-eugenia-90-l-jest-zrozpaczona-cala-trzynastke-zjadla-podwyzka-czynszu-a-prezesi/c7v3yb2

http://pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2013/49-lech-krygier-wyrok

https://www.olsztyn.com.pl/artykul,spoldzielca-wygral-z-pojezierzem-prezes-ujawni-faktury,13676.html

Spółdzielcze Toyoty Anno Domini 2021

01.02.2021

 

Spółdzielcze Toyoty Anno Domini 2021

 

  

  Pamiętacie Państwo jeden z pierwszych przekrętów Barańskiego i jego bandy. Jakoś pod koniec 2007 r. Baranina postanowił jak zwykle zaimponować swojej chciwej Marysi lub zrekompensować sobie jakieś męskie braki lub też rzucić na kolana mieszkańców spółdzielni (ale wjazd na zebranie grupy członkowskiej … !) – no i postanowił sobie kupić Lexusa. Kupując go okazało się, że jak kupi jeszcze 3 Toyoty, to jego Lexus będzie naprawdę tani. Decyzja jest więc prosta – za pieniądze spółdzielców Toyotki dla Chodora, Mroza i niejakiej Mokrej (Olgi, tej która sprowadziła tę kreaturę do SM), a tani Lexusik dla Baraniny.

  Tym, którzy nie pamiętają – przypominamy:

 

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2008/161-spoldzielcze-toyoty

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/archiwum/2008/162-spoldzielcze-toyoty-ii

 

  Swoją drogą łza się w oku kręci jak człowiek skonstatuje, że już 13 lat poświęciło się na społeczną kontrolę złodzieja Barańskiego. Kawał życia. Ileż można by zrobić w tym czasie … Oczywiście można by napisać z tego wszystkiego książkę, z głównym bohaterem chciwym psychopatą. Niestety pamięć społeczna jest ułomna i wielu, w tym członków spółdzielni może nawet nie chcieć słyszeć, że banda ich okradała i okrada. Popularność w/w książki może być umiarkowana – chociaż popularność niniejszej strony jest nad wyraz wysoka … Spółdzielcy mogą ze zgorszeniem, jednocześnie paradoksalnie, z patologicznym zachwytem patrzeć na Barańskiego jak na człowieka sukcesu. Nie są w stanie zrozumieć, że popisuje się on bogactwem, które wynika tylko z tego, że ich okradł. Niestety istnienie takiej kanalii w zestawieniu ze słabością naszego państwa i jego organów ścigania powoduje, że nie ma wyjścia – prowadzimy i będziemy prowadzić nadal naszą stronę i robić wszystko inne co możliwe. Oczywiście w bardzo małym gronie, bo większości to nie obchodzi. Albo obchodzi w formule odwiedzenia naszej strony i nasycenia się wiedzą, że są tacy, których to obchodzi i że są działania w temacie …

 

  Koniec dygresji. Wszak to artykuł w temacie Toyot.

 Dwunastoletnie Toyoty zostały cokolwiek wyeksploatowane przez wożenie dup wiceprezesów z domu i do domu. Jedna z nich została ostatnio rozbita, w opcji szkody całkowitej, przez niejaką kadrową SM. Bynajmniej nie był to przypadek, że ta dziewoja jeździła tym samochodem. Zarabia w SM jakieś 10.000 zł. No ale nie ma to jak samochód służbowy – darmowy serwis, darmowe tankowanie, darmowe mycie i odkurzanie. Pańcia sobie chwaliła darmowy samochód. Woziła też leśnego dziadka Chodora, który chyba już nie potrafi prowadzić samochodów. Ona prowadzić - też nie za bardzo ... No i stało się. Jechali, jechali i się wyjechali - Toyotka skasowana. Samochód na złom. No ale od czego jest wujek Barania, ze złodziejskim dostępem do kont spółdzielców. Nie ma problemu. Nowa Toyota już kupiona. Nowoczesna, ekologiczna, hybrydowa. Wszystko dla spółdzielców i ich dobra !    

 

 

 

Podkategorie

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1127839

Kubik-Rubik Joomla! Extensions