Młodzieżowa rada nadzorcza SM Pojezierze

4 marca 2024 r.

 

Młodzieżowa rada nadzorcza SM Pojezierze

 

  W kwietniu 2023 r. pojawiło się Echo Pojezierza z elaboratem przewodniczącej rady nadzorczej SM Pojezierze Elżbiety Nowowiejskiej pt. „Miło posłuchać ludzi” (str.3).

 W elaboracie, oprócz zwyczajowych peanów na cześć zarządu, ale i rady, jest taki kwiatek - „Wraz z mężem postanowiliśmy zostać członkami SM „Pojezierze”, ponieważ podobają nam się te tereny miasta i nie będę ukrywała, że nas zauroczyły.” Pani przewodnicząca jest nam znana z fantastycznie okazyjnego zakupu mieszkania w znanym wszystkim bloku ul. Kołobrzeskiej 7 A. Zauroczenie musiało więc być tym większe …

http://www.pojezierze.vot.pl/index.php/2-system/258-tzw-rada-nadzorcza-sm-pojezierze-2022

 Jest jednak w elaboracie jeszcze „ciekawszy” fragment - „Rada Nadzorcza pełni funkcję kontrolno-nadzorczą nad działalnością spółdzielni. W tej kadencji dużo jest nowych osób, pełnych energii, którzy mają chęć do pracy i współpracy. Mimo młodego wieku, wyróżnia ich to, że próbują podchodzić do problemów całościowo. Są zainteresowani spółdzielnią, chcą dużo wiedzieć. Na spotkaniach naszych komisji poruszamy różne problemy, a członkowie wykazują duże zaangażowanie i są dociekliwi. Chcą uczciwie zapracować na to, żeby w spółdzielni było jeszcze lepiej. Widzę też, że mają ochotę działać dla mieszkańców.”

https://www.smp.olsztyn.pl/echo-pojezierza-nr-1-110-kwiecien-2023

 Nie będziemy się pastwić nad infantylnością powyższego, bo akurat ten akapit w niczym nie odbiega od całej infantylnej opowieści. Pochylamy się nad informacją u dużej ilości osób w radzie, których „mimo młodego wieku, wyróżnia ich to, że próbują podchodzić do problemów całościowo”. Nie wiemy dlaczego pani przewodnicząca postponuje młode osoby, które chyba według niej, statystycznie i co do zasady nie próbują podchodzić do problemów całościowo … (mimo «przyimek oznaczający rozbieżność między tym, co się dzieje, a tym, czego się należało spodziewać»). Coś nas tknęło z tą młodzieżą w radzie SM Pojezierze – i bynajmniej nie to, co ich wyróżnia mimo młodego wieku … Jaki w ogóle młody wiek ? Wiek każdego z rady jest dla każdego do wglądu w wyszukiwarce KRS. Wystarczy wpisać poniżej nr krs spółdzielni 0000026607:

 

https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html

 

 Co się dowiadujemy ? Razem jest ich 15: 2 osoby po 83 lata; 3 osoby blisko 80; 1 osoba 72 lata; 2 osoby blisko 70 lat; 2 osoby po sześćdziesiąt parę. Mamy jeszcze 3 osoby po pięćdziesiątce. I teraz uwaga ! Jest jeden 49 lat !

 Obliczyliśmy średnią wieku tej całej rady – wynosi ona 65,8 lat.

 Miało być dużo nowych, młodych osób. Gdzie oni ? Kogo pani przewodnicząca tak chwali ?

 Czy te aberracje pani przewodniczącej są problemem dla prezesa Barańskiego ? Nie. Wręcz przeciwnie – właśnie dlatego mianował ją przewodniczącą rady, która ma go „kontrolować”. Członkowie zarządu SM Pojezierze, też już chyba powinni odpoczywać na emeryturze. Nie ma zainteresowań, nie ma hobby, nie ma zaległych podróży do realizacji ? Skąd takie kurczowe trzymanie się stanowisk w spółdzielni ??

 

Maciej Janowski

 

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

Odwiedziło Nas 1127839

Kubik-Rubik Joomla! Extensions